Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6783
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Głusi na wołanie niedosłyszących. W miejskich autobusach

Niedziela, 26 lutego 2012, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: MXK
JELENIA GÓRA: Głusi na wołanie niedosłyszących. W miejskich autobusach
Fot. RED
Wiele osób niedosłyszących spiera się z mieszkańcami o prawo do głośniejszych komunikatów o przystankach w autobusach MZK. Zbyt głośne zapowiedzi przeszkadzają mieszkańcom, a zbyt ciche komplikują życie niepełnosprawnym pasażerom.

Zdaniem Marka Woźniaka, prezesa spółki MZK w Jeleniej Górze, problem odpowiedniej głośności komunikatów w MZK istnieje od lat. Co roku osoby niedosłyszące składają pisma z prośbą o podgłaśnianie informacji dla pasażerów. Kiedy jednak MZK przychyla się do ich prośby i komunikaty są puszczane głośniej, zaczynają się protesty …najczęściej mieszkańców Zabobrza.

- Jesteśmy pomiędzy młotem a kowadłem. Co kilka miesięcy to podgłaśniamy komunikaty, to znowu je musimy wyciszać. Wnioski mieszkańców dotyczą bowiem nie tylko nocy, ale i dnia. Wielu ludzi pracuje na nocne zmiany i za dnia chce mieć spokój. Najczęściej wnioski wpływają od Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Kiedy z kolei przyciszamy informacje dla pasażerów, otrzymujemy pisma od organizacji niepełnosprawnych. Nam zależy na zadowolonych pasażerach, ale ten problem nie ma chyba dobrego rozwiązania – mówi Marek Woźniak, prezes MZK w Jeleniej Górze.

Tymczasem Aleksandra Chrzanowska-Frątczak, pełnomocnik zarządu JSM wyjaśnia, że mieszkańcy skarżą się tylko na zbyt głośne komunikaty nocą. W dzień nikomu one nie przeszkadzają. - Czy problem wynika więc z lenistwa kierowców, którym nie chce się zmieniać głośności komunikatów w dzień i w nocy? – pytają niedosłyszący pasażerowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group