Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6335
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Głośne świętowanie studentów

Środa, 14 maja 2008, 20:03
Aktualizacja: 21:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Głośne świętowanie studentów
Fot. TEJO
W Rynku trwają X jubileuszowe Juvenalia. Słuchacze jeleniogórskich wyższych uczelni jeżdżą po mieście londyńskim piętrusem i dodają decybeli imprezie, która cieszy się średnim zainteresowaniem.

Czerwony piętrus z dyskoteką docierał w środę do różnych zakątków Jeleniej Góry. Słychać go było z daleka: miał zamontowane głośniki, a DJ animował tę dyskotekę na kółkach. Autobus był obwieszony reklamami, a podczas postojów miłe dziewczyny wręczały przechodniom prospekty.

Na odkrytym piętrze pojazdu podskakiwali w rytm muzyki nie tylko studenci. Przy kościele garnizonowym dosiadł się do nich znany w okolicy „Wilku” – o którym już co nieco pisaliśmy na Jelonce. Tym razem był bardzo uprzejmy. Pozdrawiał przechodniów i uśmiechał się.

O godz. 17 w Rynku rozpoczęły się koncerty. Na początek zagrała grupa z Jeleniej Góry „13 poziomo”. Jej muzyka ożywiła, a przede wszystkim nagłośniła, nieco senną atmosferę na placu Ratuszowym. Kilkadziesiąt osób bawiło się przy utworach, wiele siedziało w ogródkach studenckich i sączyło piwo.

O godz. 20 Juvenalia miał oficjalnie otworzyć prezydent Marek Obrębalski. Gwiazda wieczoru to zespół 2PU z Zielonej Góry. Wieczorem świętujący studenci udadzą się na imprezę do klubu Street 23.

Jutro – dalsza część zabawy. W Rynku koncerty zaczynają się o godz. 17. Zagrają: Paihivo – zespół ze Zgorzelca grający klasyczne reggae, Jabbadub – zgorzelecka kapela reggea/dub, znany wielu fanom Fort BS oraz TheUndergroundFly.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group