Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7597
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Gloria Artis dla zasłużonych mieszkańców Szklarskiej Poręby

Środa, 21 maja 2014, 10:34
Aktualizacja: 10:40
Autor: UM Szklarska Poręba
Szklarska Poręba: Gloria Artis dla zasłużonych mieszkańców Szklarskiej Poręby
Fot. UM Szklarska Poręba
Podczas wczorajszej (20.05.) wizyty w Szklarskiej Porębie minister kultury Bogdan Zdrojewski wręczył medale Gloria Artis trzem mieszkańcom zasłużonym dla kultury: Bożenie Danielskiej za działalność na rzecz kolonii artystów, Henrykowi Łubkowskiemu za kultywowanie tradycji hutnictwa szkła i Przemysławowi Wiaterowi za promowanie w kraju i za granicą fenomenu kolonii artystów.

Podczas spotkania z mieszkańcami przedstawiciele Stowarzyszenia Lokalni Niebanalni przekazali ministrowi Zdrojewskiemu petycję z prośbą o pomoc w ratowaniu niszczejącej Huty Julia w Szklarskiej Porębie z podpisami blisko 800 osób. Minister obiecał pomoc w tej sprawie oraz wskazał możliwość pozyskania w kolejnych latach znacznych funduszy z projektów, mających na celu rewitalizację obszarów zurbanizowanych, ważnych dla szeroko rozumianej kultury. Pozyskanie wysokich dotacji zakłada jednak współpracę obecnego właściciela obiektu z gminą.

Wizyta w Szklarskiej Porębie była częścią kampanii wyborczej Bogdana Zdrojewskiego, kandydującego w wyborach do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca listy Platformy Obywatelskiej w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group