Zalogowanych: 24

Jelenia Góra: Gładkie zwycięstwo Orlika

Środa, 8 października 2014, 21:30
Aktualizacja: 21:32
Trzecie zwycięstwo odniosły piłkarki jeleniogórskiego Orlika, które w minioną niedzielę podejmowały beniaminka z Jedliny Zdroju. Praktycznie całe spotkanie podopieczne Dawida Trzciołka spędziły na połowie przeciwniczek, aplikując im 6 bramek.

Jeleniogórzanki bardzo szybko otworzyły wynik meczu, bowiem już w 3. minucie po dośrodkowaniu Chrabąszcz defensywa Zdroju nie potrafiła wybić piłki, co wykorzystała Walczak strzelając na 1:0. W 12. minucie po podobnej akcji drugiego gola zdobyła Walczak, a tuż przed przerwą celnym strzałem z 20 metrów popisała się Dagmara Dyzio. Po zmianie stron oblężenie bramki jedlinianek przyniosło efekty po 10 minutach, kiedy to Chrabąszcz wykorzystała asystę Hibner strzelając na 4:0. Chwilę później gospodynie cieszyły się z kolejnego trafienia, ponieważ Dyzio pokazała rywalkom jak wykonuje się rzuty wolne w pobliżu pola karnego. W 65. minucie piłkarka ze Świerzawy skompletowała hat-tricka ustalając wynik na 6:0. Warto przy tym zaznaczyć, że debiutu w III-lidze doczekały się 16-letnia Agata Zbrzyzny oraz 15-letnia Klaudia Orszulak.

Orlik Jelenia Góra - Zdrój Jedlina Zdrój 6:0 (3:0)
Gole: 1:0 Walczak 3', 2:0 Walczak 12', 3:0 Dyzio 40', 4:0 Chrabąszcz 50', 5:0 Dyzio 53', 6:0 Dyzio 65'.
Orlik: Cybulska - Damasiewicz (60' Wróbel), Kuczaj, Chrabąszcz (70' Morańska), Walczak, Zych, Zbrzyzny (41' Hibner, 55' Glądała), Dziewit (41' Lechman), Sawicz (55' Orszulak), Raszkowska, Dyzio.