Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5590
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gładkie zwycięstwo juniorek KPR–u

Niedziela, 9 listopada 2014, 22:31
Aktualizacja: 22:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gładkie zwycięstwo juniorek KPR–u
Fot. Tomasz Raczyński
Nowe stroje juniorek KPR–u okazały się szczęśliwe dla naszego zespołu, bowiem w niedzielnym spotkaniu ligi dolnośląskiej podopieczne Krzysztofa Szymkowa pokonały Victorię Świebodzice 34:17.

Od samego początku stroną dominującą w spotkaniu były jeleniogórzanki, które po zdobyciu pierwszej bramki w 2. minucie do końcowej syreny nie oddały nawet na chwilę prowadzenia. Grające w okrojonym składzie przyjezdne nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z KPR-em. Bardzo dobrze w obronie ustawiała się Stachowicz, która po przechwytach uruchamiała kontrataki wykańczane przez Herbut, Jasińską, czy Oreszczuk. W niedzielnym spotkaniu w hali przy ul. Złotniczej na listę strzelczyń wpisało się 10 zawodniczek KPR-u, a istotny wkład w wysokie zwycięstwo miały też zmagające się z bólem bramkarki Michalewicz i Ścigała. Ostatecznie KPR pokonał Victorię Świebodzice 34:17.

- Marcelina Ścigała miała problem na rozgrzewce, podkręciła kolano. Sara Michalewicz ma od dłuższego czasu problem z plecami i jest trochę przeciążona, zrobiła badania i czekamy co lekarz powie. W pierwszym meczu z tym zespołem prowadziliśmy 8-9 bramkami, a po 50. minucie przegrywaliśmy jedną bramką. Wziąłem czas i dziewczyny rzuciły 10 bramek, a one tylko jedną. Dzisiaj nasze dziewczyny od początku zagrały tak jak powinny, spełniły wszystkie założenia taktyczne. Victoria to nie jest słaby zespół, we Wrocławiu z czwartą drużyną w Polsce przegrały tylko dwoma bramkami. Wszyscy grają w drugich ligach, dlatego mają później problemy. Dlatego my wycofaliśmy się z drugiej ligi, żeby chronić dziewczyny na rozgrywki juniorek - podsumował trener KPR-u Krzysztof Szymków.

KPR Jelenia Góra - Victoria Świebodzice 34:17 (17:8)
KPR:
Michalewicz, Ścigała - Herbut 8, Jasińska 5, Oreszczuk 4, Skowrońska 3, Dymek 3, Kurzynoga 3, P.Liebersbach 3, Stachowicz 2, Winogrodzka 2, Janas 1, Zielińska.
Victoria: Lichawa - Jamrozińska 9, Wębrzyn 4, Miecznikiewicz 2, Szczerba 2, Grzybek, Obrycka, Christ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group