Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4609
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gitarowy popis wirtuozerii w Filharmonii Dolnośląskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 października 2010, 9:13
Aktualizacja: 12:56
Autor: Gabi
Fot. TEJO
Melomani długo nie zapomną wczorajszego koncertu: serca wszystkich podbił fenomenalny gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, który zagrał „Concierto de Aranjuez” Joaquina Rodrigo.

Soliście towarzyszyła orkiestra jeleniogórskich filharmoników pod dyrekcją światowej sławy dyrygenta Marka Pijarowskiego. Gitarzysta pokazał swoje bardzo wysokie umiejętności i porwał publiczność. Po występie przyznał, że utwór w myślach zadedykował Łukaszowi Pietrzakowi, gitarzyście i pedagogowi, który zginął tragicznie w ubiegłym roku.

Publiczność była zachwycona i domagała się bisu. Łukasz Kuropaczewski spełnił ich oczekiwania i zagrał hiszpański utwór na fortepian, który według niego najlepiej jednak brzmi w wersji gitarowej.

Podczas pierwszej części zebrani usłyszeli także melancholijny utwór „Światło księżyca” Claude’a Debussy’ego. Druga część należała do naszej orkiestry, która zagrała IV Symfonię B-dur Ludwiga van Beethovena.

Zapraszamy już za tydzień na kolejny koncert. Zabrzmi Koncert skrzypcowy a-moll Antonina Dwořaka w wykonaniu Piotra Pławnera. Ponadto w programie: Alborada del gracioso i La Valse Maurice’a Ravela. Orkiestrę poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk. Bilety w cenie 40 i 30 zł można kupić w kasie w filharmonii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kielan 9-10-2010 10:12
"Koncerty w cenie 40 i 30 zł można kupi w kasie w filharmonii." :) A ten "hiszpański utwór" to nic innego jak Asturias I. Albeniza... :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group