Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8770
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gimnazjum katolickie tymczasowo w Cieplicach

Środa, 22 lutego 2012, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Gimnazjum katolickie tymczasowo w Cieplicach
Fot. ....
Spekulacje dotyczące lokalizacji Publicznego Gimnazjum Katolickiego u św. Pankracego okazały się nietrafione. Szkoła nie będzie miała siedziby w placówkach, które miasto zamierza zrestrukturyzować lub zlikwidować.

W minionym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, które – jak czytamy na stronie Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego – zgromadziło licznych zainteresowanych. Wprawdzie na początku planowano, że szkoła zacznie we wrześniu prace w budynku byłego Kolegium Jezuickiego przy ul. Kopernika, jednak okazało się, że – ze względu na koszty adaptacji – nie będzie to możliwe w tym roku.

Placówka znajdzie swoją tymczasową siedzibę w pomieszczeniach plebanii parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach. Uczniowie skorzystają z uprzejmości Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kopernika, która udostępni placówce salę gimnastyczną oraz pracownię komputerową. Nie potwierdziły się więc spekulacje, że miasto zamierza przekazać na użytek stowarzyszenia jeden z budynków „reorganizowanych” placówek oświaty w Jeleniej Górze.

Rekrutacja do Publicznego Gimnazjum Katolickiego u św. Erazma odbędzie się w dwóch etapach. - Składanie dokumentów zaplanowano w terminie od 2 do 30 kwietnia 2012 r. Następne etapy to: rozmowa kwalifikacyjna oraz uzupełnienie dokumentów o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku sprawdzianu w klasie VI szkoły podstawowej – poinformowano na stronie Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego. Planuje się utworzenie jednej klasy, do której zostanie przyjętych 30 uczniów.

Dyrektorem placówki została pani Janina Ziętek, – wieloletni nauczyciel, katechetka, doradca metodyczny w zakresie nauczania religii, a także ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Dolnośląskim, a także Komisji ds. Nauki i Wychowania Katolickiego I Synodu Diecezji Legnickiej oraz Rady Katechetycznej Diecezji Legnickiej, uczestniczka kursu kwalifikacyjnego dla oświatowej kadry kierowniczej z zakresu organizacji i zarządzania oświatą przy powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski Radę Szkół Katolickich .

Kolejne spotkanie organizacyjne zainteresowanych rekrutacją do szkoły odbędzie się w drugiej połowie marca 2012. Więcej informacji na stronie: www.sep.edu.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group