Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6228
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjum katolickie tymczasowo w Cieplicach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 lutego 2012, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: Es
Fot. ....
Spekulacje dotyczące lokalizacji Publicznego Gimnazjum Katolickiego u św. Pankracego okazały się nietrafione. Szkoła nie będzie miała siedziby w placówkach, które miasto zamierza zrestrukturyzować lub zlikwidować.

W minionym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, które – jak czytamy na stronie Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego – zgromadziło licznych zainteresowanych. Wprawdzie na początku planowano, że szkoła zacznie we wrześniu prace w budynku byłego Kolegium Jezuickiego przy ul. Kopernika, jednak okazało się, że – ze względu na koszty adaptacji – nie będzie to możliwe w tym roku.

Placówka znajdzie swoją tymczasową siedzibę w pomieszczeniach plebanii parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach. Uczniowie skorzystają z uprzejmości Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kopernika, która udostępni placówce salę gimnastyczną oraz pracownię komputerową. Nie potwierdziły się więc spekulacje, że miasto zamierza przekazać na użytek stowarzyszenia jeden z budynków „reorganizowanych” placówek oświaty w Jeleniej Górze.

Rekrutacja do Publicznego Gimnazjum Katolickiego u św. Erazma odbędzie się w dwóch etapach. - Składanie dokumentów zaplanowano w terminie od 2 do 30 kwietnia 2012 r. Następne etapy to: rozmowa kwalifikacyjna oraz uzupełnienie dokumentów o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku sprawdzianu w klasie VI szkoły podstawowej – poinformowano na stronie Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego. Planuje się utworzenie jednej klasy, do której zostanie przyjętych 30 uczniów.

Dyrektorem placówki została pani Janina Ziętek, – wieloletni nauczyciel, katechetka, doradca metodyczny w zakresie nauczania religii, a także ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Dolnośląskim, a także Komisji ds. Nauki i Wychowania Katolickiego I Synodu Diecezji Legnickiej oraz Rady Katechetycznej Diecezji Legnickiej, uczestniczka kursu kwalifikacyjnego dla oświatowej kadry kierowniczej z zakresu organizacji i zarządzania oświatą przy powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski Radę Szkół Katolickich .

Kolejne spotkanie organizacyjne zainteresowanych rekrutacją do szkoły odbędzie się w drugiej połowie marca 2012. Więcej informacji na stronie: www.sep.edu.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~ 22-02-2012 9:42
Jak czlowiek pełniący tyle funkcji(Pani Ziętek) będzie jeszcze dyrektorem szkoły katolickiej?????Przeciez to jest fizycznie niemozliwe, ja pracuję na jednym etacie i prace jeszcze do domu przynoszę a gdzie obowiazki domowe i inne?Często w mediach widac ze ludzie siedzą na kilku etatach, to w radzie, to w komisji jakiejś, do tego są jeszcze dyrektorem i prezesem, kto na takie cos pozwala????przeciez wiadomo ze nigdzie nie będą efektywni!!
~aa 22-02-2012 10:11
Ale ludzie są zawistni, nie ma co... :)
~Cuchnie! 22-02-2012 10:14
Likwiduje się szkoły /np. gimnazjum nr 2/, bo za mało dzieci. A tymczasem powstanie nowe gimnazjum. Skąd wezmą chętnych? Coś tu śmierdzi! Na pewno kler będzie chciał wywierać presję na rodziców. A jaka jest gwarancja, że gimnazjum katolickie zapewni wysoki poziom nauczania? Czy nie będzie to jakaś chałtura?
~embees 22-02-2012 10:16
Pytanie do dyrekcji SP 3. Ile będzie wynosiła opłata za wynajęcie sal gimnastycznej i komputerowej? Kto bedzie pokrywał ewentualne straty?
~boy 22-02-2012 10:19
Matko, ale wy ludzie jestescie wkurzajacy. Ciągle Wam cos nie pasuje, zamiast sie cieszyc, ze w Jeleniej bedzie szkoła do której bedziecie mogli bez obaw posłać swoje dziecko. Ja wolałabym tam posłac swoje dziecko niż np do innych gimnazjów.
~denis2 22-02-2012 10:21
Zawiść przez nich przemawia i tyle :)
~ 22-02-2012 10:28
czyli nastepna szkoła dla elit, a reszta gdzie?
~rot 22-02-2012 10:40
Bosko, likwiduja szkoły ale katolicką otworzą a co Kto będzie golił za nią kasę? Czy będzie dotowana z naszych podatków? Bo jak tak, to ja sobie nie życzę... Wszędzie układy i zgnilizna...
~ 22-02-2012 10:53
czas pokaże..... zobaczymy!
~nikt 22-02-2012 10:57
tmczasowo...... he he ,a docelowo ???? sie pytam ???
~aa 22-02-2012 10:58
Jest napisane, trzeba umieć czytać...
~boy 22-02-2012 10:59
No i wracamy do punktu wyjścia - to co będzie w budynku po 7-ce??? Panie Zawiła proszę nas oświecić!
~ 22-02-2012 11:01
a w piórniku obok ekierki i linijki przymusowo różaniec, w bibliotece szkolnej zywoty swietych i blogoslawionych, i ciekawe czyje imie bedzie nosic nowa szkola- ja stawiam ze im, JANA PAWLA II, adepci beda wyszkoleni szczegolnie w padaniu na kolana, niekoniecznie przed wizerunkiem swietego , beda umieli pasc na kolana przed pracodawca, przed urzednikiem , przed policja i politykiem, no i modlic sie o cud- w jednosci sila,
~ 22-02-2012 11:37
Kler chce dorwać się do kasy państwowej a jedyne wyjście to otwieranie katolickich szkół w miejsce zamykanych i tak będzie w całej Polsce. Pranie głów młodym aby wychodować kolejne niewolnicze pokolenie Jak nie katolicy to żydzi albo islamiści po co są tworzeni pośrednicy miedzy bogiem a nami ?
~K_asia1 22-02-2012 11:43
Sami specjaliści się wypowiadają, choroba. Za każdym dzieckiem idzie stała dotacja - niezależnie gdzie się będzie uczyć. Co was obchodzi gdzie inni rodzice chcą posyłać swoje dzieci? Załóżcie własną laicką, libertyńską placówkę - nikt wam nie broni. I łójcie kasę ile wlezie.
~Adamek 22-02-2012 12:18
Może wreszcie będzie to szkoła, gdzie nie wszystko dzieciakom będzie można, gdzie wpajane będą faktyczne wartości jak za dawnych czasów. Oczywiście stado lemingów już ryczy \'za czyje pieniądze\' nie mając najmniejszego pojęcia, jakie dotowanie przysługuje tej czy innej placówce szkolnej.
Piipi Jelonkowa 22-02-2012 12:25
Dobrze,że .. nie muszę chodzic do szkoły ! .. bo w takiej Katolickiej to nie wypada chodzic na wagary i byc dumnym z Nergala !
~? 22-02-2012 13:21
Byle tylko ta szkoła politycznie była neutralna, bo jeżeli nie to biedne dzieci, chyba że już teraz wiedza, że będą zapleczem jedynej właściwej"polskiej ", partii.
~@ Adamek 22-02-2012 13:37
Jak już się pomodlą, to potem hulaj dusza... a w razie czego pieniądze tatusia załatwią resztę, wszak czesne od chuligana wynosi tyle samo co od porządnego, a pecunia no olet. :))) A co do dotacji - owszem, tylko jaki sens jest likwidować (w ramach oszczędności podobno) dotowaną placówkę świecką = dla wszystkich, żeby te same pieniądze wsadzać w dotowanie placówki kościelnej = dla niektórych? Gdzie te oszczędności? Rozumiem, że ateistów państwo kształcić nie zamierza, skoro zamyka im szkoły, a dofinansowuje szkoły, do których oni nie pójdą? I nie jest to żadną dyskryminacją ze względu na przekonania?
~(sj 22-02-2012 14:10
Chętnie posłałbym swoje dziecko do tej szkoły gdyby ta szkoła była w parafi św Wojciech a do sali gimnastycznej i komputerowej mogą dzieci chodzić do SzP nr 11. Zastanówcie się nad moją propozycją.
~K_asia1 22-02-2012 14:26
Szkoły są zamykane, bo rodzice nie chcą do nich posyłać swoich dzieci (przynajmniej w JG). Jak nie będą wysyłali do katolickiej, to też upadnie. A jeśli dzieci będą miały wyniki, to nie odpędzą się od chętnych. Proste jak drut. I po co w to mieszać światopogląd? Ps. Może zamordyzm i narzucone zasady będą sprzyjać nauce? Grunt, że nikt nie musi posyłać tam swoich dzieci.
~ 22-02-2012 14:32
za chwilę wszystkie gimnazja będą katolickie - konstytucyjne prawo jak zwykle jest łamane przez rodziców który na siłę narzucają religie - a może powinno być tak że na lekcja religii powinno się mówić o wszystkich religiach jakie są na świecie i w wieku 20 lat człowiek sam zdecyduje gdzie chce przystąpić
~!!!! 22-02-2012 14:37
Jak będą organizować bibliotekę to mogę im podarować książki Jan Grodzicki -Maryja i Richard Dawkins ;Najwspanialsze Widowisko Świata.
~"G" 22-02-2012 14:53
Ciekaw jestem czy po niedługim czasie nie zostanie przykładowo "wygaszona " działalność Gimnazjum przy ul. PCK i tak po sąsiedzku znajdzie sie jakby przypadkiem, a może "Bogu dzięk" ktoś kto zagospodaruje jej majątek i budynek?. Jest okazja, mają salę i komputery. A w lokalizacji przy Pankracu brak jest miejsca i nie dam wiary że tam ma działac prestiżowe gimnazjum. No może jego dyrekcja i administracja - bo bliżej po wskazówki będzie. Pożyjemy popatrzymy i będzie wiadomo.
~do Adamek 22-02-2012 14:57
Lecisz łaciną, a zielonego pojęcia nie masz o czym piszesz... Wiesz na czym polegają oszczędności miasta, polegające na likwidacji tych placówek? Przede wszystkim na ich utrzymaniu, na pensjach pracowników, na ogrzewaniu itp. Te pieniądze nie pójdą do szkoły katolickiej, bo szkoła ta sama będzie musiała się utrzymać, wypłacać pensje nauczycielom itp. I z tego co można przeczytać (o ile ktoś czyta ze zrozumieniem) miasto nie zamierza dopłacać do tego interesu. Dotacja oświatowa każdemu uczniowi należy się jak psu zupa i skoro chce on pójść do szkoły katolickiej, to nic wam ateiści i antyklerykałowie do tego. Jego rodzice tak samo płacą podatki i chociażby z tego tytułu mają prawo wykorzystać je posyłając swoje dzieci do publicznej szkoły katolickiej. Nikt wam nie broni założyć swoją, lepszą
~mezo 22-02-2012 15:08
Gratuluję Jasi Ziętek !!! Bardzo się cieszę i uważam że to strzał w 10tkę!
~Mavradek 22-02-2012 15:36
Znam osobiście Janinkę. Moim zdaniem nie ma bardziej kompetentnej osoby która może pełnić funkcję dyrektora. Współczuję tym, co kpią z tej inicjatywy. Sam myślę o wysłaniu swoich dzieci do tej szkoły. Gorąco popieram ten pomysł !!!
~@ 14:57 22-02-2012 16:03
No Ty popatrz... To dlaczego czytam: Utrudnienia w ustaleniu prawnie dozwolonego przeznaczenia wsparcia ze środków budżetu mogą rodzić przepisy o dotacjach podmiotowych na rzecz prowadzonych przez osoby prywatne szkół, przedszkoli i placówek z art. 80 i art. 90 ustawy z 7.9.1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn. Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.). Z a...lizy całości przepisów ww. ustawy wynika, że działalnością wspieraną z dotacji jest działalność dydaktyczna, opiekuńcza i wychowawcza – prowadzona w roku kalendarzowym w stosunku do określonej ilości uczniów (wychowanków). Niewątpliwie do kosztów ww. działalności oświatowej zaliczyć należy koszty osobowe i materiałowe, a także koszty utrzymania (eksploatacji) obiektów własnych i koszty korzystania z obiektów obcych.
~zaciekawiona 22-02-2012 17:00
Jak to jest możliwe, że udostępni się salę gimnastyczną uczniom gimnazjum, kiedy to obecnie i w latach poprzednich dzieci uczące się w SP 3 lekcje W-F (oprócz tych szczęśliwców na sali gimnastycznej ) mają w szatni lub w auli szkolnej - bo sala gimnastyczna jest zajęta ???? To młodzież zajmie salę, a dzieciaczki z podstawówki na korytarz ??? A może dyrekcja wymyśli dla podstawówki zajęcia na tzw.II zmianę żeby dla wszystkich starczyło miejsca ??
~pro-fan 22-02-2012 17:21
Kolegium Katechetyczne na miejscu, najzdolniejsi nie będą musieli kończyć ogólniaka.
~Michi 22-02-2012 17:24
Plebania to właściwe miejsce dla realizacji katolickich fantazji. Żal mi troszkę tych gimnazjalistów, bo to jeszcze dzieci. Już stały się przedmiotem manipulacji finansowych dorosłych. Ale niech tam ... . Przy okazji SP nr3 podreperuje może swój budżet, bo to "udostępnianie" to przecież nie za darmo? Tylko co na to wszystko M.Kopernik? O mały włos nie spłonął na katolickim stosie za swoje herezje, a teraz będzie im udzielał gościny?
~jelgór 22-02-2012 18:02
czy w takiej szkole jak gimnazjalistka zaciąży to ją wywalą na zbity pysk, bez drugiej szansy? tak tylko pytam, żeby wiedzieć czy to będzie dobra szkoła
~Rodzic 22-02-2012 18:43
Bardzo się cieszę z tego gimnazjum i w przyszłości chętnie poślę tam dzieci. Szkoda, że na razie nie ma katolickiej podstawówki. Guzik mnie obchodzi, kto to będzie finansował, grunt, że to gimnazjum NA PEWNO nie będzie kolejną wylęgarnią galerianek i narkomanów!
~do Rodzic 22-02-2012 19:04
To czy będzie wylęgarnią czy nie zależy tylko i wyłącznie od rodziców, a właściwie od tego jak wychowają , a potem czy dopilnują swoje dzieci. Widzę, że należysz, do tych, którzy uważają, że jak dziecko poślą do szkoły, to niech się juz inni martwią.... .Powodzenia!
~do 19:04 22-02-2012 19:38
Złe wpływy środowiska- i dobre również- mają wielkie znaczenie! Mam jak najgorsze doświadczenia związane w cieplicką podstawówką, rodzic nie wszystko może, niestety środowisko rówieśnicze ma duży wpływ na postępowanie dzieci! I niestety- nie żyjemy w czasach, gdy tatuś i mamusia byli w domu o 15:05 a pozostały czas poświęcali dzieciom! Dlatego szkoła ma teraz o wiele istotniejszy wpływ na wychowanie, niż 20 lat temu. bardzo dobrze, ze powstaje katolickie gimnazjum, nie wiem, o co ten szum, możecie dać swoje dziec i do laickiej szkoły, o co chodzi? Ja jestem szczęśliwy, że będę mieć alternatywę!
~ 22-02-2012 19:38
wiecie dlaczego chcą zamknąć szkołę nr 7 , bo jest chętny kupiec na dwa budynki które sąsiadują z tą szkoła a należą do wam , ale kupi je pod warunkiem że kupi tez ten szkolny - więc jak to załatwić ano trzeba iść do prezydenta powiedzieć że się chce kupić po czym ten ogłasza że trzeba szukać oszczędności w szkołach że jest niż demograficzny i 7 trza zamknąć a później budynek sprzedać zainteresowanym i jest ok
~ko-sa 22-02-2012 20:09
A może Józef Stec zapytałby swoich parafian którzy wybudowali plebanie i kościół przy ul. PCK czy wyrażają na to zgodę ????
~cieplik to j 22-02-2012 20:50
ludzie z kąt w was tyle nienawiści ,zazdrości,pewnie nic w życiu wam nie wyszło,na komunie dostaliście komputer i tak przy nim siedzicie od tamtego czasu,pora wyłaczyć i wyjść na zewnatrz,popatrzeć w niebo,a stwierdzisz jaki jesteś malutki
~lupa 22-02-2012 21:41
ja to czarno widzę
~mieszkanka 22-02-2012 21:46
Ja się cieszę, może w końcu nasze dzieci zaczną być wychowywane a nie jak teraz w myśl zasady" róbta co chceta". W autobusie rano do śródmieścia wszystkie miejsca zajęte przez zmęczonych uczniów.Słownictwo naszych pociech przerażające.Stroje -żal patrzeć a makijaż młodych dziewczyn aż kapie.
~do mieszkank 22-02-2012 22:03
a czy to zależy od rodzaju szkoły , czy od zasad wychowania jakie wynoszą dzieci z domu. to przecież nie szkoła, a rodzice pozwalają na stroje i makijaże młodych pannic. Jeżeli widząc dziecko w nieodpowiednim stroju wychodzące do szkoły, to czy to wina rodzaju szkoły, czy rodzica?
Piipi Jelonkowa 22-02-2012 22:11
..do - [~Lupa] .. twój charakter jest zjedzony przez .. długie w łóżeczku leniuchowanie !
~ 22-02-2012 23:31
wszyscy tak uradowani że bedzie katolickie gimnazjum nie zapominajcie o tym że dzieci wychowywane w strachu przed wymyslnymi grzechami które serwują nam klerycy w dorastajacym zyciu maja problemy z przystosowaniem sie do życia wsród ludzi.wykazują stany lękowe, nie są otwarte na swiat, nie idą z postepem, a to dlatego ze w dziecinstwie mu zostało wpojone że nie poszedl do ksocioła to grzech, że zle pomyslal to grzech itd itp, nie dajcie sie omamić bo takimi ludzmi lepiej sie rządzi
~panta rhei 23-02-2012 1:08
Ale poruszenie... Boli was CIEMNA MASO, co? I oto chodzi :))) A fakty mówią same za siebie, skoro szkoły katolickie są takie be, to dlaczego znaczna część członków naszego wielce oświeconego rządu z Sikorskim na czele i parlamentarzystów, w tym w dużej mierze z PO posyła swoje dzieci do szkół katolickich, np. do szkół STERNIKA, za którym stoi Opus Dei...? Antyklerykalna hipokryzja i głupota widać nie zna granic, ale co się dziwić, skoro tu wypowiadają się tak kompetentni ignoranci, że aż szkoda klawiatury na jałową dyskusję.
~xyzII 23-02-2012 8:52
> panta< nie posyłają bo przeciętnego polaczka nie stać a dwa to tam jest selekcja ,z tych szkół wychodzą następni gnębiciele ludu.W średniowieczu buły szkoły jezuickie.
~Amen 23-02-2012 9:55
Pozdrowienia dla wszystkich księży, katechetów i członków kółek różańcowych piszących na tym forum.
~ 23-02-2012 13:24
DOLNOŚLĄZAK. Czy kasa zaoszczędzona przez magistrat wskutek likwidacji MDK przeznaczona bedzie na utrzymanie tej przykoscielnej szkoły?. Niestety takie domniemanie istnieje. Zawila powinien poinformować Jeleniogórzan o zasadach finansowych obowiązujacych nowo uruchamianą placówke oświatową. Kto tę szkolę bedzie finansował i za ile?
~lupa 23-02-2012 17:15
23-02-2012 13:24 - chyba nie wierzysz, że będzie to finansowane przez kościół?
~no to ładnie 24-02-2012 16:08
to się będzie działo, sp 3 wspaniałomyślnie wpuszcza gimnazjalistów między mnogą ilość swoich maluchów. Ciekawe kto szkole zapłaci za owe sale,wiem że są to konkretne kwoty bo swego czasu wynajmowałem salę gimnastyczną i to tylko raz w tyg. Co na to rada rodziców?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group