Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 15286
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gimnazjalistki z Żeroma w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku

Niedziela, 8 kwietnia 2018, 9:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 5:41
Autor: I LO/ Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gimnazjalistki z Żeroma w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Fot. ZSO Nr 1
W auli wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się 5 kwietnia Gala Laureatów XVIII edycji Konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”. W gronie najlepszych uczniów z Dolnego Śląska znalazły się uczennice Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1: Milena Kaczmarek – laureatka XVII Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego (opiekun – Ewa Michalewska– Siuta) i Julia Płuszewska – laureatka XVI Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego (opiekun – Grzegorz Lustyk).

Laureatki zostały nagrodzone medalami i dyplomami. Wręczali je dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk i Jerzy Więcławski - dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Konkurs „zDolny Ślązak Gimnazjalista” jest najważniejszym konkursem wojewódzkim skierowanym do dolnośląskich gimnazjalistów. Nasze laureatki otrzymały zaświadczenia, podpisane przez kuratora, które zgodnie z regulaminem konkursu uprawniają do uzyskania najwyższej pozytywnej rocznej oceny z zajęć edukacyjnych, z których zdobyły tytuł laureata, są zwolnione z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego (otrzymują maksymalną punktację) oraz będą przyjęte w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej. Uczennice zapytane, którą szkołę wybierają, bez zastanowienia odpowiedziały, że I LO im. St. Żeromskiego.

„zDolny Ślązak Gimnazjalista” to szereg konkursów przedmiotowych organizowanych wspólnie przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Konkurs składał się z czterech etapów: szkolny, powiatowy, wojewódzki-część pisemna i ustna. Na każdym z etapów Milena i Julia zaprezentowały się rewelacyjnie, pokonując innych uczestników. Jest to efekt ciężkiej pracy i wsparcia ze strony nauczycieli. Uczennice musiały opanować wiedzę nie tylko na poziomie gimnazjum, ale przyswoić także ogromną ilość materiału wykraczającego poza program, czyli taki, jaki przerabiany jest w liceum.

Konkus "zDolny Ślązak Gimnazjalista" ma już długą tradycję. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 r., kiedy na mocy porozumienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu odbył się regionalny konkurs z matematyki. Rok później konkurs objął już grupę przedmiotów humanistycznych: język polski i historię z wiedzą o społeczeństwie oraz grupę. przedmiotów przyrodniczych: biologię, fizykę, chemię, a rok później geografię.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group