Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6713
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gimnazjaliści z Żeroma: test trochę łatwy, trochę trudny

Środa, 24 kwietnia 2013, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 25 kwietnia 2013, 7:10
Autor: Mea
Jelenia Góra: Gimnazjaliści z Żeroma: test trochę łatwy, trochę trudny
Fot. Mea
– Myślę, że test poszedł mi dobrze – mówił gimnazjalista Bartosz Radziukiewicz z klasy III G b jeleniogórskiego Żeroma. Egzaminy dla gimnazjalistów rozpoczęły się wczoraj (23.04.) testem z historii i wos–u oraz z języka polskiego. – Do testów w naszej szkole przystąpiło 120 uczniów z czterech klas trzecich – powiedziała Eulalia Kłodawska–Szwajcer, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

Szkoła przygotowuje co roku uczniów do konfrontacji z testem egzaminacyjnym poprzez zewnętrzne egzaminy kompetencji z poszczególnych przedmiotów. Ponadto trzecioklasiści mieli egzamin próbny.

- Pytania były prostsze, niż na egzaminie próbnym. Większość dotyczyła czasów nowożytnych. Kolegę zaskoczyło Powstanie Styczniowe i sposób wówczas prowadzonych walk . Uczyłem się tylko dwa dni, bo wystarczyła wiedza przyswojona podczas lekcji przez te trzy lata – powiedział Waldemar Bednarczyk z klasy 3 G b.

- Myślę, że test poszedł mi dobrze. Też nie musiałem się wiele uczyć, bo pamiętałem informacje z lekcji. Pytania były np. o rewolucję francuską, czy też Konstytucję – podkreślał Bartosz Radziukiewicz z klasy 3 G b.
Niektórym jednak egzamin sprawił więcej trudności niż się spodziewali. – Myślałam, że będą łatwiejsze pytania. Dużo było opartych o logikę, trzeba było np. uporządkować chronologicznie wydarzenia. Natomiast jeśli chodzi o język polski to miałam nadzieję, że nie będę musiała pisać rozprawki – zaznaczyła Magdalena Gutowska, również z klasy 3 G b.

Dzisiaj (24.04.) uczniowie usiądą do testu przyrodniczego i z matematyki, a w czwartek z języków obcych, nowożytnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group