Niedziela, 29 marca
Imieniny: Eustachego, Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8762
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjaliści na sądowej ławie

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 22 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 7:44
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Trzech gimnazjalistów z Chełmska Śląskiego stanie przed sądem dla nieletnich. Zgodnie z ustaleniami policji przez ponad rok bili i zastraszali swoich dwóch rówieśników.

Mieli to robić tak, że nikt z nauczycieli się nie zorientował. Dopiero list jednej z ofiar, że ma myśli samobójcze spowodował, że nauczyciele poprosili o pomoc policję. Ta ustaliła, że sprawcami maltretowania kolegów są trzej uczniowie z dobrych domów, z bardzo dobrymi
wynikami w nauce, po których nikt by się niczego nie spodziewał.

Rodzice podejrzewanych chłopców uważają jednak, że ich dzieci niczego złego nie zrobiły. Już sam kontakt z policją był i dla chłopców i dla ich rodziców ogromnych stresem.

Sprawa trafiła do sądu rodzinnego w Kamiennej Górze. Sąd musi teraz przesłuchać dwóch z trzech domniemanych sprawców maltretowania, bo na przesłuchanie ich wcześniej przez policję nie zgodzili się rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~tak myślę 22-02-2006 12:17
Najpierw należy tym rodzicom przynajmniej ograniczyć władzę rodzicielską za wychowanie swych "pociech" na takich oprawców. Jeżeli odczuwają stres, to sami są sobie winni, że wychowali swoje pociechy na takich oprawców. Raczej powinni okazywać wstyd i potrzebę zadośćuczynienia ofiarom ich synalków niż teraz skamlać o jakiejś rzekomej ich i ich synalków krzywdzie. W tej sytuacji, moim zdaniem, to oprócz surowych kar dla tych oprawców należało by ograniczyć prawa rodzicielskie ich rodzicom za dopuszczenie do takiej ich demoralizacji oraz ewidentnie dalszy demoralizujący na nich wpływ, co widać po sposobie reakcji na ujawnioną przestępczą działalność ich " pociech".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group