Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6684
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gimnazjaliści mają swój uniwersytet

Wtorek, 31 marca 2015, 7:43
Aktualizacja: 7:49
Autor: „Mo–Ja” Multimedia
Jelenia Góra: Gimnazjaliści mają swój uniwersytet
Fot. „Mo–Ja” Multimedia
Gimnazjaliści, zanim wybiorą zawód, mają możliwość poznania go w praktyce. Od razu wiedzą, czy chcą kształcić się w danym kierunku, czy szukać kolejnego. Wczoraj (30.03) w Jeleniej Górze, podczas ogólnopolskiej konferencji, podpisano akt erekcyjny Uniwersytetu Zawodowego dla Gimnazjalistów. Nagrodzono też: przedsiębiorców, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów.

- Uniwersytet Zawodowy dla gimnazjalistów to najnowsza nasza inicjatywa będąca integralną częścią klastra edukacyjnego, który stworzyliśmy w grudniu 2014 roku. W klastrze współpracuje 60 podmiotów. Na terenie powiatu kamiennogórskiego zrealizowaliśmy program pilotażowy „Mój zawód to moja przyszłość- dotknąć zawodu”. 42 uczniów z pięciu gimnazjów uczestniczyło w przygotowanych dla nich zajęciach u pracodawców gwarantujących zatrudnienie po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu. Uczniowie po raz pierwszy mieli możliwość zetknięcia się w rzeczywistych warunkach pracy z czynnościami i zadaniami, które przyjdzie im wykonywać w dorosłym życiu – mówi prezes zarządu kamiennogórskiej strefy ekonomicznej Iwona Krawczyk.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości jest liderem inicjatyw mających na celu zmianę wizerunku kształcenia zawodowego i jego dostosowania do potrzeb lokalnych przedsiębiorców. Na konferencji zaprezentowano film zrealizowany podczas programu pilotażowego uwzględniającego specyfikę przyszłego zawodu.

- Naszą ideę chcemy realizować także poza powiatem kamiennogórskim. Liczymy na zainteresowanie i zaangażowanie, pozytywną energię, która sprawi, że projekt z pilotażowego stanie się wiodącym dla gimnazjalistów – dodaje Iwona Krawczyk.

Przyznane przedsiębiorcom i dyrektorom szkół nagrody Ministra Gospodarki oraz przekazane przez zarząd kamiennogórskiej strefy czeki o wartości dwóch tysięcy zł dla nauczycieli oraz tysiąca zł dla uczniów są podziękowaniem za angażowanie się w rozwój szkolnictwa zawodowego, współpracę i osiągnięcia naukowe.

Nagrody Ministra Gospodarki za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy otrzymali: Laura Słocka- Przydróżna, dyrektor Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu, Beata Zalewska, dyrektor Zespołu Szkół Agrobiznesu im. Wincentego Witosa w Bolkowie, Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze
Andrzej Weychan, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu
Zofia Rak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach

Nagrody Ministra Gospodarki za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego, efektywną współpracę ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz wsparcie rzeczowe, finansowe szkół i uczniów trafiły do firm:
AUTOCAM POLAND sp. z o.o. w Kamiennej Górze
LUBATEX sp. z o.o. w Lubawce
Ładziński Zakłady Metalowe w Jeleniej Górze
Hotel Gołębiewski w Karpaczu
Interferie S.A. Hotel Malachit w Świeradowie Zdroju

Nagrody Ministra Gospodarki i zarządu SSEMP S.A. w Kamiennej Górze za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży otrzymali: Edyta Gorczyca, nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu, Maria Kruczkowska, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach
Dorota Ostrowska, nauczycielka Zespołu Szkół Agrobiznesu im. Wincentego Witosa w Bolkowie
Anna Drozd, nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze
Monika Chojnacka, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu

Nagrody Ministra Gospodarki i zarządu SSEMP S.A. w Kamiennej Górze za osiąganie wysokich wyników w nauce, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, wzorowe zachowanie podczas praktyk zawodowych u pracodawców oraz szczególnie wysoką motywację do zdobywania wiedzy odebrali: Ewa Górecka, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu, Piotr Lewandowski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach
Laura Bielecka, uczennica Zespołu Szkół Agrobiznesu im. Wincentego Witosa w Bolkowie, Aleksandra Ośka, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, Karolina Adrianna Derkowska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group