Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3828
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gimbusy do kontroli! Od jutra

Poniedziałek, 2 września 2013, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Org
Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego jutro i pojutrze (3–4. września) prowadzić będzie kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska.

Celem jest poprawa bezpieczeństwa przewozu dzieci do szkół, a w szczególności wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.

Działania będą prowadzone w pobliżu szkół w godzinach porannych po dowiezieniu dzieci oraz w godzinach popołudniowych podczas oczekiwania kierowców na odwiezienie dzieci do miejsc zamieszkania.

Planowane działania są kontynuacją cyklicznie powtarzanych kontroli zarówno w pierwszych dniach po rozpoczęciu roku szkolnego jak i podczas jego trwania. Kontrolami objęta będzie jak największą liczba szkół, do których dowożone są dzieci z pobliskich miejscowości.

- Ponadto w przypadkach wątpliwości co do prawidłowej realizacji przewozów „szkolnych” można poprosić o kontrolę gimbusa. W tym została uruchomiona na stronie internetowej Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakładka: Zgłoś gimbusa do kontroli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group