Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6861
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Giełda staroci na Placu Ratuszowym

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 7:11
Aktualizacja: Wtorek, 28 kwietnia 2015, 7:29
Autor: Mea
Jelenia Góra: Giełda staroci na Placu Ratuszowym
Fot. Mea
XV–wieczne denary, secesyjny kałamarz, świecznik z poroży, oryginalna biżuteria, mnóstwo monet i książek oraz ceramika – to tylko niektóre ze staroci, które można było kupić wczoraj (26.04) podczas Karkonoskiej Giełdy na Placu Ratuszowym.

Wystawcy stworzyli klimat prawdziwego jarmarku. – Sprzedaję wszystko, co się da. Mam zegarki, znaczki, monety, fortepian, działające radio niemieckie z 1953 r., telefony z lat 50’i magnetofon. Najstarszą monetę z 1613 r., z wizerunkiem Zygmunta III Wazy, wyceniłem na 1300 zł – mówił pan Bonifacy, sprzedawca z Wałbrzycha.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się srebro. – Najstarszy mam XVIII-wieczny, augsburski kielich. Pasję do staroci zaszczepił mi mój dziadek. Kolekcjonuję rzadkie przedmioty, lubię też malarstwo – stwierdził pan Zbigniew z Legnicy.

Osoby odwiedzające giełdę skrupulatnie przyglądały się unikatowym cudeńkom. – Dzięki takim imprezom młodzież uczy się młodzież, a i starsi mogą wymienić się doświadczeniami oraz historyczną wiedzą. Starociami interesuję się od dziecka, odkąd w kamiennogórskich bunkrach znalazłem monety. Obecnie najbardziej interesują mnie przedmioty amerykańskie, które również kupiłem na giełdzie. Dużo czytam o historii Stanów Zjednoczonych i nie tylko – powiedział pan Adam z Kamiennej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group