Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4057
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Giełda różności w Muzeum Przyrodniczym. Poroża i inne cudeńka

Niedziela, 22 maja 2011, 12:41
Aktualizacja: 12:42
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Giełda różności w Muzeum Przyrodniczym. Poroża i inne cudeńka
Fot. Petr
Wczoraj, 21 maja na tarasach Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach odbyła się Giełda Staroci Przyrodniczo–Uzdrowiskowych. W ramach imprezy, uczestnicy kupowali i wymieniali najrozmaitsze „starocie”, jak poroża, skamieliny, muszle, koralowce i inne.

Giełda Staroci w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze - Cieplicach to cykliczna impreza, która w tym roku odbyła się po raz czwarty. Ideą projektu jest umożliwienie kolekcjonerom i wszystkim „zbieraczom” wystawienia, i sprzedawania ciekawych, historycznych przedmiotów związanych z florą i fauną. Stąd, na IV Giełdzie Staroci na straganach i straganikach można było zobaczyć, wymienić czy kupić najrozmaitsze poroża, skamieliny, muszle, koralowce, jak również preparaty dermoplastyczne czy małe dzieła sztuki – obrazki, rzeźby itp. Co więcej, na tegorocznej giełdzie nie zabrakło i innych cudeniek, bynajmniej niezwiązanych z przyrodą.

– Każdego roku, w ramach Wiosny Cieplickiej w Muzeum Przyrodniczym organizujemy Giełdę Staroci. W pierwotnym założeniu, miała mieć ona charakter typowo przyrodniczy, jednakże z czasem stwierdziliśmy, że otworzymy się również na przedmioty historii związane z innymi dziedzinami. Stąd, od dwóch lat na tarasach muzeum może wystawić się każdy, kto chce coś pokazać lub sprzedać. Dlaczego warto przyjść i zobaczyć? Bo jest to jakaś alternatywa, coś, z czym nie mamy do czynienia na co dzień, sposób na spędzenie dnia wolnego, nie w domu, a w parku cieplickim. I być może, znaleźć dla siebie jakąś pamiątkę? – podsumowuje Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group