Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8460
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Gdzie się zapodziały rachunki za gaz?

Piątek, 24 lutego 2012, 9:16
Aktualizacja: 11:40
Autor: Agrafka
Wielu mieszkańców Jeleniej Góry i okolic do tej pory nie otrzymało styczniowych rachunków za gaz, które miały przyjść wraz z prognozami na kolejne miesiące. Czy będą kary za zwlekanie z opłatami?

Na rachunki, które powinny przyjść w styczniu, czeka część mieszkańców ul. Kiepury, 1 Maja w Jeleniej Górze, a także odbiorcy z pobliskich miejscowości. O fakcie, że gdzieś zostały zagubione i, że gazownia nalicza już odsetki od niezapłaconego rachunku za poprzednie miesiące dowiedzieli się przypadkiem od swoich sąsiadów. Bowiem gazownia nie informowała o przypadkach zgubieniu rachunków na większą skalę.

Wystarczy jednak zadzwonić do jeleniogórskiego oddziału PGNiG S.A. i zgłosić nieotrzymanie rachunku oraz prognoz na następne miesiące, a także poprosić o wystawienie i przysłanie duplikatów. Również telefonicznie można poznać wysokość rachunku, wystarczy podać numer klienta i PESEL. Po zgłoszeniu zaistniałej sytuacji i opłaceniu zaległego rachunku naliczane odsetki zostają anulowane.

- Pozostaje jednak pytanie gdzie się podziały w takim razie koperty z rachunkami, w których zamieszczone są przecież nasze dane osobowe? – pytają zadziwieni odbiorcy gazu.
PGNiG S.A. twierdzi, że rachunki zostały przekazane Poczcie Polskiej, z której to prawdopodobnie winy listy te przepadły. Jednak na oficjalne stanowisko w tej sprawie, zarówno ze strony PGNiG S.A., jak i Poczty Polskiej trzeba będzie jeszcze poczekać, więc do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group