Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7699
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gdzie kajaki z tamtych lat

Środa, 13 sierpnia 2008, 9:37
Aktualizacja: 9:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gdzie kajaki z tamtych lat
Fot. TEJO
Wielu mieszkańców Cieplic – i nie tylko – pamięta staw w Parku Norweskim z czasów, kiedy w sezonie można było popływać tam kajakami. To już przeszłość, do której – na co wiele wskazuje – nie ma powrotu.

Dziś popularny akwen jest zapomniany i zapuszczony. Mostek, który wiedzie na wysepkę, odgrodzono drutem kolczastym. Wprawdzie widnieje tam tabliczka informująca o lęgowisku ptaków, ale sposób zabezpieczenia tego miejsca zasiekami budzi wątpliwości odwiedzających Park Norweski, dla którego staw jest główną atrakcją.

O akwen – jak informuje inna tablica – dbają wędkarze z Koła Fampa. Nie można mieć zastrzeżeń co do utrzymania czystości: na brzegach na szczęście nie ma śmieci. Szkoda jedynie, że to urokliwe miejsce nie jest odpowiednio wykorzystane.

– Na kajaki jeździliśmy tu z Jeleniej Góry w każde wakacje – wspomina Marcin Olszewski. – Była to popularna rozrywka dla ciepliczan, zwłaszcza z pobliskiego Osiedla XX-lecia. Dziś zachowały się tylko resztki przystani i wspomnienia. A jedyną rozrywką jest karmienie na pół oswojonych dzikich kaczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1162
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group