Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5547
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdzie jest rzeźba?

Niedziela, 3 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Gdzie jest rzeźba?
Fot. WUOZ
Co stało się z figurą, która przez lata stała przed budynkiem dawnego Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Mieszkaniowego przy ul. Wolności? – pyta w mailu do naszej redakcji pan Jan.
Tą figurę widywałem, podobnie jak wielu jeleniogórzan, codziennie dojeżdżając do pracy – mówi nasz Czytelnik. - Rzeźba jednak zniknęła i pozostał po niej jedynie cokół. Kiedyś słyszałem, że ponoć figura została oddana do konserwacji. Jeżeli to prawda, to dlaczego nie powróciła na miejsce i gdzie teraz jest?
Rzeźba "Kleopatra z niewolnikiem", która znajdowała się przed JPBM przy ul Wolności w Jeleniej Górze, a pochodząca z II poł. XIX w. została wpisana w 2008 roku do rejestru zabytków – informuje Izabela Epa z jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. - W tym też roku na mocy porozumienia z właścicielem oraz przy uzgodnieniu  ze służbami konserwatorskimi przeniesiona została na teren parku przypałacowego w Staniszowie, gdzie znajduje się obecnie. Dla rzeźby została założona karta ewidencyjna  zawierająca opis, wymiary, datowanie oraz jej autorstwo - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

23
12%
Cieszy
19
10%
Hahaha
5
3%
Nudzi
9
5%
Smuci
94
48%
Złości
44
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
973
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group