Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 7999
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gdy zakochasz się w szarej lilijce. Z piosenką po harcersku

Poniedziałek, 14 listopada 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:29
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Gdy zakochasz się w szarej lilijce. Z piosenką po harcersku
Fot. Agrafka
Stu pięćdziesięciu harcerzy z Dolnego Śląska wzięło udział w IV Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, który odbył się wczoraj w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Harcerze z Dolnego Śląska zaprezentowali różnorodne utwory i ich interpretacje. Niejedna grupa harcerzy wręcz zamieniała się w rokowe zespoły, które energicznie wyśpiewywały znane słowa piosenek harcerskich i patriotycznych w całkiem nowatorskie sposoby. Nie zabrakło ciężkich brzmień gitary elektrycznej oraz lekkich dźwięków skrzypiec, a także gitar klasycznych, akordeonu, czy wiolonczeli.

Podczas festiwalu można było usłyszeć znane piosenki harcerskie tj. „Szare szeregi”, „Szara lilijka”, „Piosenka każdego harcerza”, „Harcerska miłość”, czy też „Idzie zuch”, oraz patriotyczne m.in. „Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „Bajkę” Jacka Kaczmarskiego i „Ojczyzna”.

Oprócz konkurencji, w których zmagało się 150 uczestników tj. „Piosenka harcersko-patriotyczna” oraz „Interpretacja słów - Gdy zakochasz się w szarej lilijce” uczestnicy festiwalu brali udział również w warsztatach. Harcerze mogli wykazać się podczas: zajęć plastycznych, gdzie malowano szklane kubki, nauki tańców i walk średniowiecznych, czy też malowania sprayem.

Imprezie, której celem było propagowanie wartości patriotycznych oraz pielęgnacja korzeni skautowskich, towarzyszyły również konkursy: fotograficzny i filmowy. Organizatorem był Hufiec Karkonoski z Jeleniej Góry. Festiwal uświetnił swoim występem zespół „Dzień dobry”.

W kategorii harcerze i harcerze starsi pierwsze miejsce zdobyła 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Elea z hufca powiatu trzebnickiego, drugie miejsce przypadło 29 SDH „Dęby” z hufca Świdnica, trzecie miejsce przyznano 3 WDH Watra z hufca powiatu trzebnickiego.

W kategorii harcerze starsi i wędrownicy pierwsze miejsce wywalczył Zespół Artystyczny Liminis z hufca karkonoskiego, drugie miejsce przypadło Harcerska Grupa Artystyczna Kamyki z hufca w Legnicy, trzecie – przyznano 4 SDW Sokolik z hufca karkonoskiego. W kategorii solistów pierwsze miejsce zdobyła Hanna Markiewicz, która śpiewała piosenki „Ojczyzno ma” i „Bieszczadzki Blues”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group