Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5426
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gdy zakochasz się w szarej lilijce. Z piosenką po harcersku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 14 listopada 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:29
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Stu pięćdziesięciu harcerzy z Dolnego Śląska wzięło udział w IV Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, który odbył się wczoraj w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Harcerze z Dolnego Śląska zaprezentowali różnorodne utwory i ich interpretacje. Niejedna grupa harcerzy wręcz zamieniała się w rokowe zespoły, które energicznie wyśpiewywały znane słowa piosenek harcerskich i patriotycznych w całkiem nowatorskie sposoby. Nie zabrakło ciężkich brzmień gitary elektrycznej oraz lekkich dźwięków skrzypiec, a także gitar klasycznych, akordeonu, czy wiolonczeli.

Podczas festiwalu można było usłyszeć znane piosenki harcerskie tj. „Szare szeregi”, „Szara lilijka”, „Piosenka każdego harcerza”, „Harcerska miłość”, czy też „Idzie zuch”, oraz patriotyczne m.in. „Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „Bajkę” Jacka Kaczmarskiego i „Ojczyzna”.

Oprócz konkurencji, w których zmagało się 150 uczestników tj. „Piosenka harcersko-patriotyczna” oraz „Interpretacja słów - Gdy zakochasz się w szarej lilijce” uczestnicy festiwalu brali udział również w warsztatach. Harcerze mogli wykazać się podczas: zajęć plastycznych, gdzie malowano szklane kubki, nauki tańców i walk średniowiecznych, czy też malowania sprayem.

Imprezie, której celem było propagowanie wartości patriotycznych oraz pielęgnacja korzeni skautowskich, towarzyszyły również konkursy: fotograficzny i filmowy. Organizatorem był Hufiec Karkonoski z Jeleniej Góry. Festiwal uświetnił swoim występem zespół „Dzień dobry”.

W kategorii harcerze i harcerze starsi pierwsze miejsce zdobyła 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Elea z hufca powiatu trzebnickiego, drugie miejsce przypadło 29 SDH „Dęby” z hufca Świdnica, trzecie miejsce przyznano 3 WDH Watra z hufca powiatu trzebnickiego.

W kategorii harcerze starsi i wędrownicy pierwsze miejsce wywalczył Zespół Artystyczny Liminis z hufca karkonoskiego, drugie miejsce przypadło Harcerska Grupa Artystyczna Kamyki z hufca w Legnicy, trzecie – przyznano 4 SDW Sokolik z hufca karkonoskiego. W kategorii solistów pierwsze miejsce zdobyła Hanna Markiewicz, która śpiewała piosenki „Ojczyzno ma” i „Bieszczadzki Blues”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 14-11-2011 9:55
super impreza.Szkoda,że nic nie napisali o zuchach. To ich pierwsza przygoda z harcerstwem i na pewno byliby dumni widząc swoje foty na Jelonce.
oskarl 14-11-2011 10:04
moja Wiktorka grała na skrzypcach
~Meg 14-11-2011 12:41
własnie, brak opisu o najmłoszych uczestnikach tej imprezy, a były tam 2 zastępy zuchów. Zuchy były liczną grupą, a przecież w nich nadzieja na dalsze pokolenia harcerzy.
Piipi Jelonkowa 14-11-2011 19:01
..do - [~Meg ] .. masz rację Przyrzeczenie Zuchowe .. to zródełko mocy na dobre uczynki i wiem,że oni dotrzymują słowa ! ~WIADOMO ! .. będą póżniej Fajnymi Harcerzami !
~ 14-11-2011 19:27
DOLNOŚLĄZAK Brawo ZHP - apolityczna organizacja dzieci i młodzieży. Czy ZHR - też uczestniczyła w tym festiwalu? Jezeli nie - to z jakiego powodu? Czy kazimierzp zna odpowiedź na to pytanie?
~pan X 14-11-2011 19:58
ZHR nie brał udziału, bo to festiwal hufca ZHP,
~harc 14-11-2011 20:58
Myślę, że jeżeli zhr chciałby uczetniczyć festiwalu nie byłoby problemu. Liczą się chęci.
~chorążyWSOWL 14-11-2011 21:05
Nie lubię harcerzy wszelkiej maści. Sobie myślą, że są jakimiś żołnierzami chyba, a alkoholizm się tam szerzy na tych obozach.
~Annna 15-11-2011 20:26
Oczywiście, że zuchy pięknie śpiewały. To pierwszy tak ważny dla naszej gromady występ, maluchy błyskawicznie nauczyły sie tekstu, a wyczucie rytmu mają często dużo lepsze niż Ci starsi. Jestem dumna z moich \"tygrysków\"!!! brawo!!! -do chorążyWSOWL: nie wypowiadaj się, jeżeli nie masz pojęcia o tym co się dzieje, a jeżeli jesteś lub byłeś harcerzem i masz takie wspomnienia z obozu to szczerze współczuję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group