Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 5982
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gaudeamus u jeleniogórskich ekonomistów

Wtorek, 30 września 2014, 7:56
Aktualizacja: Środa, 1 października 2014, 7:44
Autor: Mea
Jelenia Góra: Gaudeamus u jeleniogórskich ekonomistów
Fot. Mea
Na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze wczoraj (29.09.) rozpoczęło naukę około 1700 studentów. Na tutejszym wydziale Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu studia prowadzone są trzystopniowo, na poziomach: licencjackim, magisterskim i doktoranckim.

- Mamy ok. 100 doktorantów w tej chwili. Najbardziej obleganym kierunkiem jest Ekonomia, bo umiejętność operowania finansami, rachunkowość, analizy finansowe i ekonomiczne są ponadczasowe i zawsze się przydadzą. Choć naszym oczkiem w akademickiej głowie jest Turystyka, z uwagi na region, w którym żyjemy – powiedział prof. Mieczysław Morawski, prodziekan do spraw promocji i rozwoju WEZiT.

Uczelnia w Jeleniej Górze obchodzi w tym roku 45-lecie powstania. - Wykształciliśmy ponad 13 tys. studentów. Nasi absolwenci są prezesami i dyrektorami dużych firm, pełnią ważne stanowiska. Dzień przed inauguracją mieliśmy zjazd absolwentów, na który przybyły osoby z zagranicy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, czy też Wielkiej Brytanii – podkreślił.

Na uczelni prowadzi się wiele badań, prowadzone są ekspertyzy i projekty. Wykorzystywany jest wciąż 1 mln zł, uzyskany w konkursie na prowadzenie przez studentów wirtualnej firmy, gdzie żacy uczą się zarządzania.
Dzięki międzynarodowym projektom, do Jeleniej Góry przyjeżdżają uczniowie z innych państw.
- Wiele uczelni w Polsce mi się podoba, ale akurat w projekcie „Teraz Wrocław”, w którym uczestniczę, był Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Lubię turystykę, dlatego też wybrałam ten kierunek - powiedziała Eugenia Semiuniczenko z Zaporoża na wschodzie Ukrainy.

- By przyjechać do Jeleniej Góry pięć miesięcy uczyłam się języka polskiego. Po studiach chciałabym znaleźć pracę w Polsce lub w Niemczech – dodała.

Na jeleniogórski wydział przyjechali kontynuować naukę również mieszkańcy okolic Jeleniej Góry.
- Uczelnia robi duże wrażenie, wynajęłam już mieszkanie. W mieście jeszcze trochę się gubię, ale jestem zadowolona z dokonanego wyboru studiów. Uniwersytet Ekonomiczny ma renomę, a że pochodzę z Kamiennej Góry, to mam bliżej do Jeleniej Góry niż do Wrocławia. Mam nadzieję, że dzięki tym studiom znajdę w przyszłości dobrą pracę - powiedziała Wioleta Berdychowska.

- Mieszkam już w akademiku i z każdej strony słychać sąsiadów, np. jak słuchają muzyki, czy biorą prysznic. Inaczej niż w domu, gdzie miałam ciszę, ale powinnam się szybko przyzwyczaić. Poznałam już bardzo sympatycznych ludzi, więc jestem zadowolona - podkreślała Małgorzata Skarżyńska z okolic Wałbrzycha. - Wybrałam Ekonomię bo zawsze mnie ciekawiła i mam blisko do domu. Jelenia Góra podoba mi się i chciałabym po studiach znaleźć tu pracę – dodała.

Samorząd Studencki przygotował wiele atrakcji dla młodszych kolegów. – Zapraszamy na Startup studencki, który będzie trwał od 10 do 12 października w Borowicach. Opowiemy na nim o życiu studenckim i zorganizujemy inspirujące wykłady z ciekawymi osobami. Ponadto zaplanowaliśmy dwie imprezy przebierane, na których będą gry i zabawy studenckie. A 17 października odbędą się całodniowe otrzęsiny – zachęcał do udziału Paweł Gluza z Samorządu Studenckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group