Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6192
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gaudeamus u jeleniogórskich ekonomistów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 września 2014, 7:56
Aktualizacja: Środa, 1 października 2014, 7:44
Autor: Mea
Fot. Mea
Na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze wczoraj (29.09.) rozpoczęło naukę około 1700 studentów. Na tutejszym wydziale Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu studia prowadzone są trzystopniowo, na poziomach: licencjackim, magisterskim i doktoranckim.

- Mamy ok. 100 doktorantów w tej chwili. Najbardziej obleganym kierunkiem jest Ekonomia, bo umiejętność operowania finansami, rachunkowość, analizy finansowe i ekonomiczne są ponadczasowe i zawsze się przydadzą. Choć naszym oczkiem w akademickiej głowie jest Turystyka, z uwagi na region, w którym żyjemy – powiedział prof. Mieczysław Morawski, prodziekan do spraw promocji i rozwoju WEZiT.

Uczelnia w Jeleniej Górze obchodzi w tym roku 45-lecie powstania. - Wykształciliśmy ponad 13 tys. studentów. Nasi absolwenci są prezesami i dyrektorami dużych firm, pełnią ważne stanowiska. Dzień przed inauguracją mieliśmy zjazd absolwentów, na który przybyły osoby z zagranicy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, czy też Wielkiej Brytanii – podkreślił.

Na uczelni prowadzi się wiele badań, prowadzone są ekspertyzy i projekty. Wykorzystywany jest wciąż 1 mln zł, uzyskany w konkursie na prowadzenie przez studentów wirtualnej firmy, gdzie żacy uczą się zarządzania.
Dzięki międzynarodowym projektom, do Jeleniej Góry przyjeżdżają uczniowie z innych państw.
- Wiele uczelni w Polsce mi się podoba, ale akurat w projekcie „Teraz Wrocław”, w którym uczestniczę, był Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Lubię turystykę, dlatego też wybrałam ten kierunek - powiedziała Eugenia Semiuniczenko z Zaporoża na wschodzie Ukrainy.

- By przyjechać do Jeleniej Góry pięć miesięcy uczyłam się języka polskiego. Po studiach chciałabym znaleźć pracę w Polsce lub w Niemczech – dodała.

Na jeleniogórski wydział przyjechali kontynuować naukę również mieszkańcy okolic Jeleniej Góry.
- Uczelnia robi duże wrażenie, wynajęłam już mieszkanie. W mieście jeszcze trochę się gubię, ale jestem zadowolona z dokonanego wyboru studiów. Uniwersytet Ekonomiczny ma renomę, a że pochodzę z Kamiennej Góry, to mam bliżej do Jeleniej Góry niż do Wrocławia. Mam nadzieję, że dzięki tym studiom znajdę w przyszłości dobrą pracę - powiedziała Wioleta Berdychowska.

- Mieszkam już w akademiku i z każdej strony słychać sąsiadów, np. jak słuchają muzyki, czy biorą prysznic. Inaczej niż w domu, gdzie miałam ciszę, ale powinnam się szybko przyzwyczaić. Poznałam już bardzo sympatycznych ludzi, więc jestem zadowolona - podkreślała Małgorzata Skarżyńska z okolic Wałbrzycha. - Wybrałam Ekonomię bo zawsze mnie ciekawiła i mam blisko do domu. Jelenia Góra podoba mi się i chciałabym po studiach znaleźć tu pracę – dodała.

Samorząd Studencki przygotował wiele atrakcji dla młodszych kolegów. – Zapraszamy na Startup studencki, który będzie trwał od 10 do 12 października w Borowicach. Opowiemy na nim o życiu studenckim i zorganizujemy inspirujące wykłady z ciekawymi osobami. Ponadto zaplanowaliśmy dwie imprezy przebierane, na których będą gry i zabawy studenckie. A 17 października odbędą się całodniowe otrzęsiny – zachęcał do udziału Paweł Gluza z Samorządu Studenckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~x 30-09-2014 8:09
Uniwersytet Wrocławski?
~ 30-09-2014 8:30
Uniwersytet Wrocławski mamy w Jeleniej Górze?
~ed 30-09-2014 8:37
czasem mam wrażenie że Mea i Angela to ta sama osoba
~absolwent 30-09-2014 9:54
spieszmy się poznawać studentów - tak szybko odchodzą
~dla durni 30-09-2014 10:26
Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w Jeleniej Górze: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w Jeleniej Górze Data założenia 1982 Adres ul. Nowowiejska 3 58-500 Jelenia Góra Liczba pracowników • naukowych 119 Liczba studentów 1 710 Dziekan prof. dr hab. Marek Walesiak Członkostwo Socrates-Erasmus Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w Jeleniej Górze Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w Jeleniej Górze
~były absolwent 30-09-2014 10:32
Tak, bo nasz uniwersytet, to jest filia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. To takie trudne........
~ed 30-09-2014 11:03
do ~były absolwent: ktoś tu chyba nie odróżnia UW od UE we Wrocławiu, oraz filii od wydziału zamiejscowego. Chociaż mam nadzieję że to tylko nieudolna prowokacja.
~JJGG 30-09-2014 11:17
1700 ??? ktoś tu chyba pomyl;ił się o jedno zero.... a może o dwa?
~Też Absolwen 30-09-2014 11:34
Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki to samodzielny ale zamiejscowy wydział Uniwersytetu EKONOMICZNEGO we Wrocławiu. Żadna FILIA !!!!!!!!!!! Tragedia, że nawet absolwenci tego nie wiedzą.
~Studentka2 30-09-2014 11:36
A studentów jest 1470 wg danych wczoraj na inauguracji i jest to łączna liczba studentów wydziału czyli 1,2,3 stopień wszystkich 3 kierunków! Pozdrawia studentka 2 roku 2 stopnia WEZiT Uniwersytetu Ekonomicznego :-)
~emeryt 30-09-2014 12:21
Na zdjęciach z tej Inauguracji nie zauważyłem ani jednej osoby z pracowników obsługi i administracji Uczelni, działu który do przygotowania uroczystości, wkłada najwięcej pracy, zaangażowania i wysiłku!
~jkb 30-09-2014 14:39
ale brzydale!!!! rocznik 2004 i wczesniejsze były najlepsze
~... 30-09-2014 15:32
To, że nawet absolwenci piszą że są absolwentami filii wrocławskiej uczelni, a nie samodzielnego wydziału o czym to świadczy!?! Wstydzą się swojego wydziału z Jeleniej Grczy czy też chcą podkreślić, że są z wrocławskiej uczelni! Do 1974 roku była to Wyższa Szkoła Ekonomiczna, potem Akademia Ekonomiczna, a od paru lat Uniwersytet Ekonomiczny. Zawsze się zastanawiam, czy zmiana nazwy wynika z megalomanii, czy ze zwiększonego poziomu nauczania. Może tylko ze zmian kryteriów przyznawania tytułu; akademia, uniwersytet,...
~pracownik 30-09-2014 19:25
brawo dla emeryta:)
~Jan 30-09-2014 22:49
A co, wrocławska uczelnia to taki prestiż? Nie oszukujmy się, wrocławskie szkoły to są typowe szkoły gotowania na gazie, po których można robić dwie rzeczy: wyjechać na irlandzki zmywak albo zasilić kolejki w PUP-ach. Naprodukowali humanistów i takie są tego efekty. To samo po różnych łekonomiach, markietingach i zarzondzaniach, których absolwenci często nie potrafią nawet używać prostego arkusza kalkulacyjnego. Jeleniogórska filia EU powstała tylko po to, żeby łatwiej było ściągać studentów z prowincji. Zresztą wszystkie filie mają takie zadanie. Student = pieniądz dla uczelni. Na szczęście w dobie niżu demograficznego większość filii upada i mam nadzieję, że tą też to spotka. Nie bez powodu ostatnio UE wyprzedaje swój majątek, zresztą w bardzo złodziejski sposób.
~jonas 30-09-2014 23:10
o rany, ale cudaki. Jak widze tych przebierańców w śmiesznych,kolorowych szatkach to od razu kojarzy mi się to z klerem. Takie same nadymacze które pod sztuczną powagą ukrywają zwykłe nieróbstwo. Wiecie że na Zachodzie naukowiec nigdy by czegoś takiego nie założył ? tam nawet naukowcy brzydzą się garniturami i w ogóle nie używają tytułów naukowych. bo wiedzą że oni są od robienia badań a nie od przebierania się w kolorowe futerka. a u nas wciąż pełen feudalizm rodem ze średniowiecza. Tamte uczelnie coś sobą reprezentują, a polskie w rankigach nie mieszczą się nawet na pierwszych 400 miejscach. im więcej nadymania tym mniej sukcesów i niestety ta reguła przeważnie się sprawdza. Jakoś trzeba ukryć brak osiągnięć. Średniowiecze w XXI wieku !
~taka prawda 1-10-2014 3:04
A kogo tutaj obchodzą jakieś głupie programy "Teraz Wrocław"??? Teraz to jest Jelenia Góra! Wrocław bankrutuje i dobrze, bo to najwiekszy pasożyt Dolnego Śląska. Wybrała dziewczyna głupi program w dużej wsi i zmarnowała sobie 5 lat życia.
~ 1-10-2014 10:36
Jonas, masz racje. Studiowalem na FH Bremen. Do docentow mowilo sie na TY. Chodzili w wenianych swetrach i starych jeansach. i bynajmniej: super nauczyciele akademiccy. Polscy "profesorzy" (przeciez tak nawet sie mowi do nauczyciela szkoly sredniej!) potrzebuja feudalizmu. Bo sa slabi.
~lex 1-10-2014 12:06
Kolejna pseudoszkółka intensywnie agituje, podszyta strachem że popyt na jej usługi gwałtownie spada. Dlaczego nic nie ma o problemach z naborem na tej "uczelni"? Zamiast faktów parę pijarowych sloganów pracowników i studentów, którzy jeszcze nie wiedzą w co sie wpakowali. Tymi wszystkimi nic nie umiejącymi ekonomistami produkowanymi taśmowo pracodawcy już rzygają na rynku pracy. Napiszcie coś lepiej o osiągnięciach naukowych naszych "profesorów". Same ekspertyzy których nikt nie traktuje poważnie to jeszcze za mało, w naukowym świecie ci "geniusze" nie znaczą zupełnie nic.
~inżynier 1-10-2014 17:56
Feudalizm ZAWSZE ukrywa pustkę. Hierarchia, wydumane stroje. pozerska "powaga" na twarzach, która chyba śmieszy już wszystkich poza studentami I roku, tytułomania - to przecież wskaźniki mające za zadanie ukryć brak treści u środowiska akademickiego. Tak było w średniowieczu, gdy brak działania nadrabiało się twarzą. Popatrzcie na rankingi uczelni na świecie - nasze uczelnie nie znaczą tam zupełnie nic. Najlepsza jest gdzieś w okolicach 4. setki, a wyprzedzają je uczelnie z Afryki Równikowej. Ale do świętowania pierwsi. Darmozjady żyjące sobie nieźle za publiczne pieniądze, które sami od siebie nie dają zupełnie nic! Nauka leży i kwiczy, a o poziomie dydaktyki najlepiej świadczą dramatyczne opinie pracodawców o absolwentach polskich uczelni.
~re inżynier 2-10-2014 18:03
nie używaj tytułu inż. Ty feudale !!
~do 18:03 2-10-2014 18:21
Ty pаjacu pewnie nawet matury nie masz. Inaczej wy cię nauczono, że zdania zaczyna się dużą literą, a przed wykrzyknikiem nie daje spacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group