Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "GĄSKA" za 350 groszy

Piątek, 17 maja 2019, 14:14
Aktualizacja: 14:20
Autor: Teatr Norwida
Jelenia Góra: "GĄSKA" za 350 groszy
Fot. Teatr Norwida
W sobotę, 18 maja – już po raz piąty – obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Wśród ok. 100 teatrów biorących udział w towarzyszącej mu akcji "Bilet do Teatru za 350 groszy" nie mogło zabraknąć i nas. Z tej okazji, 18 maja będziecie mogli zakupić bilet za 350 groszy na spektakl "GĄSKA" grany 18 maja!

„Gąska” - bawi i śmieszy do łez, lecz równocześnie, zgodnie z najlepszymi wzorami rosyjskiej komedii przeraża. AKcja "Gąski" rozgrywa się na zapleczu prowincjonalnego teatru, a dokładnie - w pokoju służącym za tymczasowe schronienie nowo zatrudnionej aktorki. Pojawienie się młodej atrakcyjnej kobiety wywraca do góry nogami ustabilizowane życie bohaterów. Atrakcyjna Nonna, choć to jeszcze gąska, nie na żarty zawróciła w głowie panom w średnim wieku. To oczywiście musiało spotkać się z mocną reakcją ich życiowych partnerek, również aktorek. To, co w tym tekście najbardziej intrygujące, to zadawane przez autora pytania: co jest tu teatrem, grą, a co rzeczywistością? Czy wszyscy jesteśmy skazani na bycie aktorami – niekoniecznie na scenie?

Autor: Nikołaj Kolada
Reżyser: Piotr-Bogusław Jędrzejczak
Scenografia: Małgorzata Gałaś-Prokopf
Muzyka: Janusz Strobel
Opracowanie muzyczne: Piotr-Bogusław Jędrzejczak
Przygotowanie wokalne: Jacek Szreniawa
Teksty piosenek: Jan Wołek
Występują: Elwira Hamerska-Skórecka, Anna Ludwicka-Mania/ Marta Kędziora, Magdalena Kępińska, Andrzej Kępiński, Robert Mania, Jacek Paruszyński

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 35 min
Zapraszamy w terminach:
17 maja 2019 r. godzina 19. 00
oraz 19 maja 2019 r. godzina 18. 00

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group