Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5822
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Gangsterzy i Gipsiak w opałach

Sobota, 20 grudnia 2008, 8:12
Aktualizacja: Niedziela, 21 grudnia 2008, 8:44
Autor: TEJO
Za kratkami spędzi święta Bożego Narodzenia 37–letni herszt bandy, która zajmowała się wymuszeniami rozbójniczymi. W sumie w ręce policji wpadło pięciu przestępców. Mieszkańcy odetchną.

Chodzi o bandę, która podejrzana jest o wymuszanie spłaty długów. – Sprawcy używając przemocy i grożąc zamachem na życie i zdrowie, zmuszali pokrzywdzonych do przekazywania im środków finansowych tytułem spłaty za udzielone pożyczki – poinformowała policja. Działali głównie na terenie powiatu lwóweckiego, a aresztowany 37-latek z Lwówka Śląskiego, o ksywce Gipsiak, był prowodyrem i hersztem gangu.

Udało ich się osaczyć i zebrać materiał dowodowy potrzebny do zatrzymania dzięki współpracy policji z Lwówka, Gryfowa i Wrocławia. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Wobec 37-letniego mężczyzny już zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz zatrzymanym za przestępstwa, których się dopuścili, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone dalsze zatrzymania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group