Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 3510
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gang tytoniowy rozbity

Wtorek, 20 lipca 2021, 9:09
Autor: WAC
Region: Gang tytoniowy rozbity
Fot. KAS
Dzięki współpracy służb z Polski i Niemiec udało się rozbić grupę przestępczą, która popełniała przestępstwa karno-skarbowe w obrocie tytoniem sprowadzanym z Niemiec.

W działaniach na terenie Polski i Niemiec uczestniczyła dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa, Centralne Biuro Śledcze Policji, Straż Graniczna, Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, niemiecki prokurator i służba celna. Zlikwidowany gang działał w woj. lubuskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim. Na terenie Niemiec miał magazyn, w którym przechowywano liście tytoniu.

Skoordynowane polsko-niemieckie działania doprowadziły do zatrzymania pięciu osób w Polsce, zlikwidowania krajalni tytoniu i przejęcia ponad 2 ton krajanki tytoniowej – informuje rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. - Na terenie Dolnej Saksonii zabezpieczono prawie 15 ton tytoniu. Akcja została poprzedzona przejęciem na początku lipca w woj. lubuskim czterech ton tytoniu, który był transportowany z Niemiec. W sumie zabezpieczono ponad 21 ton tytoniu.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Twoja reakcja na artykuł?

7
44%
Cieszy
5
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group