Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7294
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Gang małolatów okradał Niemców

Środa, 23 kwietnia 2008, 13:50
Aktualizacja: 13:50
Autor: TEJO
Pięciu nieletnich podejrzanych o kradzieże elektronarzędzi z budów w Niemczech wpadło w ręce policji. Zatrzymano także pasera.

Policjanci z komisariatu w Pieńsku pozyskali informację o kradzieżach do, których ma dochodzić na terenie Niemiec. Efektem podjętych w tej sprawie działań było ustalenie i zatrzymanie pięciu nieletnich w wieku 15 i 16 lat, podejrzanych o te przestępstwa. – Sprawcy włamali się po drugiej stronie naszej granicy do domu jednorodzinnego w budowie, skąd skradli narzędzia budowlane – poinformowała policja.

Mundurowi ustalili, że to nie pierwsza taka kradzież. Nieletni kradli narzędzia z niemieckich placów budów, a następnie już na terenie naszego kraju sprzedawali je. Idąc dalej tym tropem, funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali 34-letniego pasera.

Proceder układał się po myśli przestępców. Mężczyzna zaczął składać zamówienia na konkretne przedmioty. Policjanci odzyskali część ze skradzionych elektronarzędzi, m.in. szlifierkę, wiertarkę stołową czy też przecinarkę tarczową do metalu.

Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Dorosłemu za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. O losie nieletnich sprawców zdecyduje sąd rodzinny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group