Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7211
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galeria Sudecka w Jeleniej Górze otwarta (aktualizacja)

Środa, 29 kwietnia 2015, 10:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 maja 2015, 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Galeria Sudecka w Jeleniej Górze otwarta (aktualizacja)
Fot. Przemek Kaczałko
Bez spektakularnych promocji, ale w rozrywkowym tonie – tak zostali przywitani pierwsi klienci Galerii Sudeckiej w środowy (29.04) poranek. Dzień wcześniej odbyła się gala otwarcia dla VIP–ów.

Punktualnie o godz. 9:00 nie było tłumów, ale z każdą godziną w największej jeleniogórskiej galerii handlowej przybywało mieszkańców. Jedni z ciekawości chcieli zapoznać się z ofertą poszczególnych punktów, inni z nadzieją na niecodzienne promocje. Największe zainteresowanie skupiała scena, na której imprezę rozkręcali Krzysztof Skiba i Paweł "Konjo" Konnak. Znani z popularnego programu „Lalamido, czyli porykiwania szarpidrutów” prezenterzy w charakterystyczny dla siebie sposób bawili publiczność bez względu na wiek. - Galeria jest takim miejscem, gdzie pulsuje życie miasta. To nie jest tylko banalny zestaw kilku sklepów, ale także miejsce, gdzie można się spotkać, posłuchać artystów. Sam wielokrotnie grałem z zespołem Big Cyc na parkingach galerii handlowych – powiedział Krzysztof Skiba.

To nie pierwsza wizyta Skiby w naszym mieście. Jak się dowiedzieliśmy, bardzo miło wspomina Festiwal Teatrów Ulicznych. - Jelenią Górę znam jeszcze z lat 80. Przyjeżdżałem tutaj jako student teatrologii na Festiwale Teatrów Ulicznych. Rynek jeleniogórski i przyległości znam bardzo dobrze i wspominam bardzo miło, bo to były moje debiuty aktorskie. To była iście hipisowska, artystyczna atmosfera. Artyści, żeby się rozwijać nie mogą zamykać się w bunkrach, wieżach z kości słoniowej. Jelenia Góra kojarzy mi się z taką mocną, artystyczną – powiedział muzyk z Big Cyca.

Wielu młodych ludzi przede wszystkim przybyło, by odwiedzić pierwsze wielosalowe kino w naszym mieście. - Galeria jest bardzo duża. Będę tu często przychodzić, szczególnie do kina Helios – stwierdził 18-letni Paweł z Jeleniej Góry. Pierwszy seans na symbolicznej sali nr 1 był dedykowany dzieciom z dwóch jeleniogórskich placówek: Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 oraz Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. - To jest wielkie wyróżnienie dla nas i niesamowite przeżycie dla tych małych dzieci. Niektóre są pierwszy raz w życiu w kinie – powiedziała dyrektorka Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 Joanna Konopka, która przybyła z grupą 20 dzieci. W sumie bajkę „Dom” na zaproszenie Miasta obejrzało 80 osób.

Jeszcze nie zdążyłem wszystkiego zobaczyć, ale w planach widziałem, że jest bardzo ładnie. Najbardziej interesują mnie sklepy z elektroniką oraz odzieżowe. To jest pierwsza galeria handlowa w naszym mieście, bo o dwóch pozostałych sklepach nie można powiedzieć, żeby to były galerie – ocenił pan Mariusz z Komarna. W końcu nie musimy jeździć do Legnicy, czy Wałbrzycha – dodała żona pana Mariusza.

Przez wiele godzin na specjalnie ustawionej scenie klienci mogli brać udział w wielu konkursach, oglądać występy artystyczne, w tym pokazy tańca Szkoły Kurzak & Zamorski.

Przypomnijmy: Po rozbudowie Galeria Sudecka oferuje m.in.: hipermarket Real, pięciosalowe kino Helios, największy w mieście klub fitness i blisko 100 sklepów. - W następnym etapie, w 2016 r., planujemy otwarcie marketu DIY Leroy Merlin. Posiadamy już pozwolenie na budowę, prace ruszą w drugiej połowie roku. Kolejny krok to realizacja retail parku, oferującego produkty wyposażenia domu. Naszym celem jest budowa obiektu, który będzie w pełni realizował potrzeby mieszkańców całego regionu - mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (151)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group