Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2479
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Galeria staromiejska – grają na zwłokę

Czwartek, 2 października 2008, 14:44
Aktualizacja: Piątek, 3 października 2008, 21:40
Autor: TEJO/Mar
JELENIA GÓRA: Galeria staromiejska – grają na zwłokę
Fot. TEJO
Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miasta nie dyskutowano nad uchwałą wprowadzającą w życie plan zagospodarowania przestrzennego śródmieścia. Głosowania też nie było: szef radnych ogłosił przerwę do wtorku.

Od uchwalenia planu zależeć ma powstanie galerii handlowej przy ulicy Jasnej. Podczas sesji po. naczelnik wydziału architektury i urbanistyki UM Magdalena Kwasiuk przedstawiła projekt planu. Wystąpiła też przedstawicielka spółki, która ma zająć się budową galerii. Poprosiła radnych, aby byli przychylni uchwale.

W imieniu inwestora na Jasnej wystąpiła Barbara Dyś, reprezentująca firmę RankMuller sp. z o.o. poprosiła radnych o nieuchwalanie planu zagospodarowania śródmieście-północ w przedstawionej radnym postaci, gdyż, jej zdaniem, spowoduje to nierówne traktowanie inwestorów. Focus-Park, który ma już prawomocne pozwolenie na budowę i którego teren został wydzielony z uchwalanego planu, będzie mógł bez przeszkód rozpocząć inwestycję. Tymczasem plan który radni mieliby uchwalić, uniemożliwiłby firmie RankMuller rozpoczęcie budowy Galerii Grodzkiej.

- Prosimy tylko, żeby inwestorzy w Jeleniej Górze byli traktowani sprawiedliwie - zakończyła wystąpienie Barbara Dyś - obecne zapisy uchwalanego planu zagospodarowania blokują naszą galerię.

Wówczas radny Jerzy Lenard z klubu Platformy Obywatelskiej poprosił o przerwę, a po jej zakończeniu – prezydent Marek Obrębalski zgłosił wniosek formalny o przerwanie obrad i ich kontynuację w nadchodzący wtorek. Hubert Papaj - mimo "cichych" protestów Lewicy i Demokratów - przyjął wniosek.

Tak oto zarówno inwestor i właściciel gruntu przy ul. Jasnej jak i mieszkańcy zainteresowani powstaniem nowego obiektu handlowego w bezpośrednim sąsiedztwie starówki, będą jeszcze musieli uzbroić się w cierpliwość.

Komu zależy na tym, aby galeria na starym mieście powstała, a kto zrobi wszystko, aby do tego nie doszło? O tym przeczytacie w poniedziałkowym wydaniu tygodnika Jelonka.com

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group