Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 7583
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Galeria na... płocie

Sobota, 27 czerwca 2020, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 30 czerwca 2020, 11:01
Autor: WAC
Mysłakowice: Galeria na... płocie
Fot. WAC
Dzięki inicjatywie dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, płot placówki zamienił się w powierzchnię wystawienniczą. Wczoraj (26.06) odbyło się uroczyste otwarcie działającej w tak niecodziennym miejscu Galerii Przechodniej.
Pomysł tej nietypowej galerii narodził się w trudnym dla nas okresie wyłączenia z działalności GOK – u przez pandemię – mówi dyrektor Marianna Ostrowska. - Staraliśmy się wymyślić coś, aby wyjść do ludzi, ubarwić im życie i pokazać twórczość artystów, którzy w tym okresie zostali wyłączeni z życia wystawienniczego. Generalnie pomysł jest rozwojowy. Pierwszym punktem, gdzie będą prezentowane dzieła sztuki to płot GOK – u. Docelowo chcemy, aby te prace wędrowały po gminie. Do wystawiania swoich prac zapraszamy wszystkich, którzy ukrywają talenty w zaciszach domowych. Niekoniecznie ci ludzie chcą pokazywać swoje dzieła, ale nie ma co się bać. Każda twórczość jest wartościowa, bo pokazuje, co nam w duszy gra - dodaje dyrektorka.

Jako pierwszy swoje prace w Galerii Przechodniej prezentuje Bartłomiej Drak. Ten mieszkaniec gminy Mysłakowice jest osobą wielu talentów. Jest muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów piosenek oraz modelarzem. Wraz z Agnieszką Radziejewską tworzy duet muzyczny Paraluzja. W 2018 roku do licznych zainteresowań artystycznych B. Draka dołączyło malarstwo. Jak napisano w katalogu jego wystawy - w swoich pracach, zwracając uwagę na wszechobecne zjawiska przemijalności faktur architektonicznych oraz przyrody, otwiera widza na wielowymiarową interpretację naszej rzeczywistości.

Dodajmy, że otwarciu wystawy prac B. Draka towarzyszył koncert duetu Paraluzja. Na dzieci, które wczoraj rozpoczęły wakacje czekała wata cukrowa, balony oraz animacje artystyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

17
71%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group