Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2508
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Galeria na... płocie

Sobota, 27 czerwca 2020, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 30 czerwca 2020, 11:01
Autor: WAC
Mysłakowice: Galeria na... płocie
Fot. WAC
Dzięki inicjatywie dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, płot placówki zamienił się w powierzchnię wystawienniczą. Wczoraj (26.06) odbyło się uroczyste otwarcie działającej w tak niecodziennym miejscu Galerii Przechodniej.
Pomysł tej nietypowej galerii narodził się w trudnym dla nas okresie wyłączenia z działalności GOK – u przez pandemię – mówi dyrektor Marianna Ostrowska. - Staraliśmy się wymyślić coś, aby wyjść do ludzi, ubarwić im życie i pokazać twórczość artystów, którzy w tym okresie zostali wyłączeni z życia wystawienniczego. Generalnie pomysł jest rozwojowy. Pierwszym punktem, gdzie będą prezentowane dzieła sztuki to płot GOK – u. Docelowo chcemy, aby te prace wędrowały po gminie. Do wystawiania swoich prac zapraszamy wszystkich, którzy ukrywają talenty w zaciszach domowych. Niekoniecznie ci ludzie chcą pokazywać swoje dzieła, ale nie ma co się bać. Każda twórczość jest wartościowa, bo pokazuje, co nam w duszy gra - dodaje dyrektorka.

Jako pierwszy swoje prace w Galerii Przechodniej prezentuje Bartłomiej Drak. Ten mieszkaniec gminy Mysłakowice jest osobą wielu talentów. Jest muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów piosenek oraz modelarzem. Wraz z Agnieszką Radziejewską tworzy duet muzyczny Paraluzja. W 2018 roku do licznych zainteresowań artystycznych B. Draka dołączyło malarstwo. Jak napisano w katalogu jego wystawy - w swoich pracach, zwracając uwagę na wszechobecne zjawiska przemijalności faktur architektonicznych oraz przyrody, otwiera widza na wielowymiarową interpretację naszej rzeczywistości.

Dodajmy, że otwarciu wystawy prac B. Draka towarzyszył koncert duetu Paraluzja. Na dzieci, które wczoraj rozpoczęły wakacje czekała wata cukrowa, balony oraz animacje artystyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

17
71%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group