Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5416
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Galeria Centrum: praca wre

Sobota, 28 maja 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Galeria Centrum: praca wre
Fot. KC
Za pięć miesięcy pierwsi klienci zrobią zakupy w Galerii Centrum przy ulicy Pijarskiej. Tempo na budowie – wzorowe. Obiekt rośnie w oczach.

Budowana galeria zbliża się do docelowej wysokości. Uzupełniła „dziurę” urbanistyczną na tyłach zabudowy ulicy Pijarskiej. Najbardziej imponująco wygląda z ulicy Górnej: usytuowana bowiem została pod skarpą wzgórza, na którym wznosi się jeleniogórskie stare miasto.

Prace prowadzi firma ERBUD, która także stawiała Pasaż Grodzki i oddała ten obiekt w terminie. W przypadku Galerii Centrum nie powinno być poślizgu. Jaka będzie oferta handlowa galerii? Okaże się w październiku po jej otwarciu, choć już teraz nie brakuje zapewnień, że propozycja zadowoli jeleniogórzan. Niestety, nie będzie w tym obiekcie planowanego wcześniej nowoczesnego kina: urząd konserwatorski nie zgodził się na podwyższenie budynku, co warunkowało powstanie kina.

A co słychać na placu budowy Focus Mallu? Na razie – wciąż zastój. Ale – jak zapewnia prezydent miasta Marcin Zawiła – prace mają się zacząć już w czerwcu. Inwestor aktualnie podpisuje umowy z podwykonawcami tak, aby zgrać prace z budową przeprawy przez Młynówkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group