Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5891
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Galeria bohomazów pod estakadą

Czwartek, 3 stycznia 2008, 9:59
Aktualizacja: 10:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Galeria bohomazów pod estakadą
Fot. TEJO
Na nic zdało się czyszczenie za pomocą specjalnych maszyn filarów podtrzymujących wiadukty zabobrzańskiej estakady. Miejsce znów opanowali amatorzy pseudograffiti psując i tak brzydkie otoczenie tego niechlubnego zakątka.

Codziennie przechodzą tędy setki mieszkańców. Skracają sobie drogę do hipermarketu Tesco i do śródmieścia z Zabobrza i z powrotem nielegalnie pokonując torowisko. W środę nie spotkaliśmy tam patrolu Straży Ochrony Kolei.

Teren pod estakadą opanowali za to wandale z puszkami farby w spreju, którzy przez kilka tygodni zdążyli zapaskudzić filary mozolnie wyczyszczone podczas prac modernizacyjnych wiaduktu. Całość przypomina fatalną scenerię nie świadczącą najlepiej o gospodarzach tego miejsca.

Aż się prosi o ucywilizowanie wspomnianego pasażu. Nikt nie pomyśli, że skoro tylu ludzi z niego korzysta, to warto o to zadbać stawiając choćby kładkę i zagospodarowując całe przejście.
Gdyby udało się uruchomić w Jeleniej Górze szybką kolej miejską, to właśnie pod estakadą jest idealna lokalizacja dla przystanku szybkiego tramwaju. To jednak melodia bliżej nieokreślonej przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group