Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 4949
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gadu–gadu bez błędów

Środa, 4 lutego 2009, 9:08
Aktualizacja: 9:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Gadu–gadu bez błędów
Fot. .......
Użytkownicy popularnego komunikatora, z którego korzystają miliony osób, już niebawem zobaczą na monitorze wszystkie błędy popełniane podczas rozmowy. W najnowszej wersji GG, która ma się ukazać jeszcze w lutym. Błędy będą wychwytywane i podkreślane na czerwono podobnie jak w edytorze tekstowym Microsoft Word.

Wystarczy przejrzeć swoje archiwum tekstowe komunikatora, by zobaczyć, jak wiele błędów popełniamy w korespondencji z innymi użytkownikami.
Od powstania komunikatora niewielu zwracało na to uwagę. Obecnie twórcy GG najnowszą, bezpłatną wersję wyposażyli w element sprawdzający pisownię, który ma nam zwracać uwagę na popełniane błędy, zaznaczając je na czerwono.

– W wypowiedzi dla ogólnopolskich mediów rzecznik GG Network Jarosław Rybus, mówił, że jest to odpowiedź na prośby samych użytkowników.
- Jest to też kontynuacja naszych kilkuletnich akcji Gadu-Dyktando. Co roku wspólnie z panem profesorem Jerzym Bralczykiem organizujemy promocję poprawnej polszczyzny wśród internautów - dodał.

Wśród użytkowników GG zdania na temat słuszności wzbogaconej wersji są podzielone. Ci, którym poprawne posługiwanie się językiem, również w piśmie, leży na sercu, na najnowszą wersję czekają z niecierpliwością i przyznają, że ten „dodatek” znacznie ułatwi im życie. Pozostali zapowiadają, że moduł sprawdzania pisowni nie wpłynie na jakość ich pisania, a podkreślenia będą ignorowane i drażniące.

Publikujemy ten tekst także świadomi własnych niedoskonałości i błędów, które wkradają się do naszych artykułów. Na naukę nigdy nie jest za późno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group