Niedziela, 28 czerwca
36°C Jelenia Góra
reklamy

Futboliści i kibice Karkonoszy wolą Czechy

Audio

Czytaj na głos

Autor: JEN 2 min czytania

Zawodnicy Karkonoszy ostro przygotowują się do wiosennej rundy rozgrywek o mistrzostwo dolnośląskiej IV ligi. Trenują na miejscu w hali przy ul. Złotniczej, a sparingi rozgrywają na boisku z oświetleniem i ze sztuczną nawierzchnią w Desnej (Czechy).

reklamy

Dzieje się tak, ponieważ rozegranie meczu w Desnej kosztuje 2200 koron (ok. 320 zł), czyli wypada na każdą drużynę po ok. 160 zł. Za to samo na boisku w Głogowie płaci się 500 zł. Można rozgrywać mecze na stadionie w Zgorzelcu (ok. 300 zł), ale tam nie ma oświetlenia. Zarząd Karkonoszy wybrał więc Desnę znajdującą się tuż przed Tanvaldem – 50 km od Jeleniej Góry, gdzie miejscowi i nasi kibice przybywający do Desnej prywatnymi samochodami mogą na miejscu zjeść kiełbaski z rożna, pieczone i w occie oraz napić się piwa.

Warto podkreślić, że ta miejscowość licząca niespełna 3 tys. mieszkańców ma kompleksowy obiekt sportowy z bocznym boiskiem i boiskami do wszystkich gier zespołowych, a śnieg z płyty wyrzucają natychmiast na trybuny o 500 miejscach, specjalne armatki. W Jeleniej Górze i w powiecie można tylko o takim obiekcie pomarzyć. Nasze drużyny nie mają gdzie rozgrywać, tuż przed wiosenną rundą, sparingów. To wstyd wielki dla gospodarzy miasta i powiatu. Może przejadą się do Desnej razem z kibicami?

Możliwość korzystania z takiego boiska pozwala zawodnikom Karkonoszy odpowiednio się przygotować do wiosennej rundy w sparingowych spotkaniach. Do tej pory przegrali 1:4 z Wartą Poznań (II liga), rnzremisowali 3:3 ze Stilonem Gorzów (III liga) oraz wygrali 2:1 z Miedzią II Legnica (IV liga dolnośląska). W ubiegłą środę (6 lutego) przegrali 4:5 z Zawiszą Bydgoszcz (III miejsce IV ligi kujawsko – pomorskiej).
Kolejny towarzyski mecz w Desnej o godz. 14 jeleniogórzanie rozegrają w sobotę (9 lutego) ze Spartą Oborniki Wielkopolskie - liderem IV ligi wielkopolskiej, który jesienią nie przegrał ani jednego spotkania.

Kadra Karkonoszy wygląda następująco: Dubiel (Stankiewicz) - Siatrak, Kuźniewski, Wajda, Rodziewicz, Wawrzyniak, Kurzelewski, Suchanecki, Kusiak, Adamczyk, Kotarba, Krupa, Kołodziejczyk, Wojtas, Zagrodnik, Kogut, Walczak, Durlak i Łukasz Kowalski. W najbliższym czasie rozpocznie treningi Tomasz Lizak, który wrócił w Niemiec i chce ponownie grać w jeleniogórskim klubie.
Nie mają jeszcze potwierdzenia, a więc zezwolenia na grę w Karkonoszach: Adamczyk z Rakowa Częstochowa, student Akademii Ekonomicznej oraz Kogut z Górnika Złotoryja, Stankiewicz ze Stali Jasień i Durlak z Zagłębia Lubin, którzy studiują w Kolegium Karkonoskim.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka