Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6285
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Funk, ambient, reggae i alternative. Muzycy z Czech dali radę

Poniedziałek, 13 czerwca 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:34
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Funk, ambient, reggae i alternative. Muzycy z Czech dali radę
Fot. Petr
Wczoraj, 12 czerwca w Sali Widowiskowej MDK „Muflon” w Jeleniej Górze odbył się drugi dzień tegorocznych, „polsko–czeskich spotkań na pograniczu”. Tym razem, dla uczestników imprezy zagrały młode zespoły z Czech: LOS CHUPEROS, SWAYAMBU, IKAROS i BG BAZAR.

Podczas wczorajszej imprezy w MDK „Muflon” w Jeleniej Górze, zorganizowanej pod hasłem „Czeska muzyka pod Chojnikiem” zagrały formacje LOS CHUPEROS, SWAYAMBU, BG BAZAR i IKAROS, które dopiero rozpoczynają karierę na scenie muzycznej. Jak było? – Czeskie kapele dały radę, pokazały naprawdę wysoki poziom. Najbardziej podobał mi się IKAROS, aletrnative w wykonaniu „aniołka” i jego ekipy. Z drugiej strony, reggae LOS CHUPEROS też zmiękczyło mi kolana. Dziwię się, że przyszło tak mało młodych ludzi – mówił nam Tomasz Palka, jeden z uczestników imprezy.

Istotnie bowiem, na „Czeskiej muzyce pod Chojnikiem” tłumu nie było. A przynajmniej tłumu tych osób, do których kierowano wczorajszą imprezę. Ludzi młodych, wśród których, bądź co bądź, ska, reggae, alternative, bluegrass, rock, funk i ambient raczej powinny się sprawdzać – a takie właśnie gatunki grały wczoraj młode zespoły z Czech. Dobra robota, choć wykonana trochę na marne. I bez wątpienia, wbrew oczekiwaniom organizatorów.

„Czeska muzyka pod Chojnikiem” odbyła się w ramach projektu: „Spotkania-tradycja, kultura i codzienność na polsko-czeskim pograniczu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group