Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4910
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fundacja McDonalda bada dzieci

Piątek, 29 kwietnia 2016, 10:11
Aktualizacja: 11:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Fundacja McDonalda bada dzieci
Fot. Przemek Kaczałko
Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stanął wczoraj (28.04) na Placu Ratuszowym i będzie tu do soboty (30.04). Przez trzy dni badaniom zostaną poddane dzieci wcześniej zarejestrowane, ale ci, którzy nie zdążyli również mają szansę na badanie w miarę możliwości. Oferta dotyczy dzieci z Jeleniej Góry.

Fundacja McDonalda przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jeleniej Góry przeprowadza badania USG, których celem jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla wymienionej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy-radiologów.

Wyjątkowy ambulans mieści w sobie poczekalnię, będącą jednocześnie rejestracją oraz dwa gabinety lekarskie z nowoczesnym sprzętem ultrasonograficznym. Badania wykonywane są dzieciom z Jeleniej Góry (z uwagi na finansowanie z budżetu miasta) wcześniej zarejestrowanym, ale można dopytywać, czy nie zwolniło się miejsce, bowiem nie wszyscy zarejestrowani przychodzą na umówioną godzinę.

- Jeśli coś jest niepokojącego, wtedy my jako fundacja zgłaszamy to i jest to monitorowane – powiedział Mieczysław Mikołajczyk, opiekun amerykańskiego ambulansu, który na jeleniogórskim Rynku stoi jeszcze dzisiaj i w sobotę (29-30.04) w godz. 9:00-17:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group