Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8354
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotospacer uczniów po perłach regionu

Wtorek, 23 października 2018, 12:46
Aktualizacja: Środa, 24 października 2018, 13:38
Autor: Małgorzata Sokołowska, Magdalena Świderska
Jelenia Góra: Fotospacer uczniów po perłach regionu
Fot. Małgorzata Sokołowska, Aleksandra Stall–Antczak, uczniowie ZSE–T
We Wrocławiu odbył się Festiwal Podróżników National Geographic. Uczniowie jeleniogórskiego Ekonoma kolejny raz aktywnie uczestniczyli w imprezach festiwalowych.

Pierwszą atrakcją był Fotospacer po Perłach Dolnego Śląska. Pasjonaci fotografii pod opieką polonistki Małgorzaty Sokołowskiej odwiedzili Zachełmie, gdzie poznali fotografa Tomasza Kulasa - przewodnika sudeckiego i podróżnika Tomasza Nasiółkowskiego oraz pozostałych uczestników fotospaceru.

Celem wycieczki było sfotografowanie jednej z Pereł Dolnego Śląska - Zamku Chojnik. W czasie spaceru z Zachełmia na Zamek Chojnik uczniowie słuchali wskazówek profesjonalnego fotografa i łapali razem w kadrze najpiękniejsze jesienne pejzaże.

Kolejną imprezą był cykl spotkań z podróżnikami, które odbywały się w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej pod opieką Aleksandry Stall-Antczak, Lilianny Rzepki oraz Magdaleny Świderskiej wybrali się na kilka spotkań.

Były to wykłady trzech fascynujących osób. Pierwszym prelegentem był Olek Hanusz, który opowiadał o swojej samotnej podróży przez Atlantyk mieczówką "King of Bongo". Drugą osobą była Aleksandra Świstow czyli Pojechana, autorka książki "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin", blogerka podróżnicza, przewodnik i organizator wyjazdów turystycznych. Opowiedziała o wyprawie do Mjanmy podczas prelekcji "Osiem dni tygodnia i inne birmańskie cuda i dziwy".

Ostatnim spotkaniem była prelekcja Joanny Lamparskiej, dziennikarki, podróżniczki i pisarki. Pani Joanna, kojarzona głównie z książkami o skarbach Dolnego Śląska, opowiedziała o swojej wyprawie naukowej na Pustynię Libijską śladami księcia Kamala.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group