• Wtorek, 19 czerwca 2018
  • Godz. 8:49
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 2878
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Fotorelacja z piątkowego Biegu Piastów

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 2 marca 2018, 16:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 marca 2018, 0:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (2.03) w ramach 42. Biegu Piastów toczyła się rywalizacja na dystansie 30 km i 7 km. Zapraszamy do fotorelacji z dzisiejszych biegów na Polanie Jakuszyckiej. W czołówce zawody ukończyły Róża Łyjak i Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

W biegu na 30 km techniką dowolną wystartowało 497 osób, w tym 59 kobiet. Najszybszy na tym dystansie był Toni Escher z Niemiec, który przed rokiem zajął drugie miejsce. 27 sekund po zwycięzcy na mecie zameldował się Czech Martin Svarc, a na trzecim miejscu bieg ukończył Jakob Walther (Niemcy) ze stratą 5 sekund do drugiego zawodnika. Najlepszy z Polaków był Łukasz Kunc z UKS Regle Kościelisko (4. miejsce).

Wśród pań zwyciężyła Monique Siegel z czasem 1:24:36. Niemka zdecydowanie zostawiła w tyle swoje rywalki, bowiem druga na mecie Jana Jetmarova straciła do triumfatorki niemal 11 minut. Na trzecim miejscu zameldowała się kolejna z Czeszek – Lucie Braunova. Na czwartym miejscu bieg ukończyła najlepsza z Polek – Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław. W biegu na 30 km długo na trzecim miejscu utrzymywała się ubiegłoroczna zwyciężczyni – Róża Łyjak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe, jednak ostatecznie ukończyła ten dystans na 5. miejscu. Ósma była kolejna z reprezentantek jeleniogórskiego klubu Kamila Boczkowska, która na półmetku była na piatym miejscu.

Na krótszym dystansie na liście startowej znalazło się 880 osób. Zwyciężył Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce (czas: 19:25), drugi był Maciej Zdziechowski z MKS Karkonosze Sporty Zimowe, a trzeci Łukasz Bronowicki z Enervit Yoko XC Life Team. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Fundanicz (czas: 23:02), druga była Joanna Bronisz (UKS Rawa Jakuszyce), a trzecia Magdalena Janiak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

W sobotę (3.03) główny bieg w ramach 42. Biegu Piastów, czyli dystans 50 km. Start o godz. 9:00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Za kółkiem z rodzicem?  9
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 18.06.2018 r.  
Miej świadomość
NASA odkryła coś na Marsie  
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  65
Aktualności
The Dumpings w Termach  
Aktualności
Pożar składowiska odpadów w Kostrzycy  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group