Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7438
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotografie z Czarnobyla i nie tylko. Na „fotoruszeniu 2011”

Czwartek, 8 września 2011, 10:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 października 2011, 8:03
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Fotografie z Czarnobyla i nie tylko. Na „fotoruszeniu 2011”
Fot. Organizatorzy
Spotykamy się już po raz czwarty w Jeleniej Górze i po raz pierwszy w Lubaniu by przez najbliższe dwa tygodnie zaglądać do lokalnych knajpek, gdzie przygotowaliśmy dla Was ciekawe wystawy fotograficzne – pisze koordynatorka IV edycji projektu „fotoruszenie”.

Jak co roku będzie okazja, by obejrzeć prace młodych, zdolnych fotografów. Większość z nich to absolwenci Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Część z nich ma już za sobą debiut w dziedzinie fotografii, jednak dla niektórych jest to pierwsze indywidualne spotkanie z odbiorcą. - Dziewięciu autorów przedstawi nam to, co im w duszy gra. Są młodzi, zdolni, prężni, pełni ciekawych pomysłów - zapewnia organizatorka.

Do udziału w imprezie udało się zaprosić mieszkankę Gdyni – Edytę Rembałę, która zaprezentuje nam fotografie z Czarnobyla – miejsca, w którym znalazła się z własnej i nieprzymuszonej woli, na własną odpowiedzialność.
W programie tegorocznej edycji znajdzie się także film dokumentalny o Annie Leibovitz – amerykańskiej fotograf, znanej głównie z portretowania słynnych ludzi.

– Zachęcamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy, jaką jest konkurs fotograficzny na najciekawszą dokumentację wydarzenia: na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Poza tym dla uczestników zorganizowaliśmy plener fotograficzny w Libercu – informuje Agnieszka Romanowska.

Najciekawsze prace konkursowe i plenerowe będziemy mieli okazję obejrzeć w pierwszych miesiącach 2012 roku w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Naukowej w Libercu, która jest partnerem tegorocznej edycji.
Projekt „fotoruszenie 2011” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group