Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5857
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fotografie z Czarnobyla i nie tylko. Na „fotoruszeniu 2011”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 września 2011, 10:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 października 2011, 8:03
Autor: RED
Fot. Organizatorzy
Spotykamy się już po raz czwarty w Jeleniej Górze i po raz pierwszy w Lubaniu by przez najbliższe dwa tygodnie zaglądać do lokalnych knajpek, gdzie przygotowaliśmy dla Was ciekawe wystawy fotograficzne – pisze koordynatorka IV edycji projektu „fotoruszenie”.

Jak co roku będzie okazja, by obejrzeć prace młodych, zdolnych fotografów. Większość z nich to absolwenci Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Część z nich ma już za sobą debiut w dziedzinie fotografii, jednak dla niektórych jest to pierwsze indywidualne spotkanie z odbiorcą. - Dziewięciu autorów przedstawi nam to, co im w duszy gra. Są młodzi, zdolni, prężni, pełni ciekawych pomysłów - zapewnia organizatorka.

Do udziału w imprezie udało się zaprosić mieszkankę Gdyni – Edytę Rembałę, która zaprezentuje nam fotografie z Czarnobyla – miejsca, w którym znalazła się z własnej i nieprzymuszonej woli, na własną odpowiedzialność.
W programie tegorocznej edycji znajdzie się także film dokumentalny o Annie Leibovitz – amerykańskiej fotograf, znanej głównie z portretowania słynnych ludzi.

– Zachęcamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy, jaką jest konkurs fotograficzny na najciekawszą dokumentację wydarzenia: na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Poza tym dla uczestników zorganizowaliśmy plener fotograficzny w Libercu – informuje Agnieszka Romanowska.

Najciekawsze prace konkursowe i plenerowe będziemy mieli okazję obejrzeć w pierwszych miesiącach 2012 roku w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Naukowej w Libercu, która jest partnerem tegorocznej edycji.
Projekt „fotoruszenie 2011” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 8-09-2011 11:16
Czarnobyl nie Czernobyl w tytule
~masakra 8-09-2011 12:25
To UE sponsoruje te nasiadówki w knajpkach?
~ 8-09-2011 12:44
bylem na jednym takim spotkaniu i widzialem nude na kazdym obliczu a w oczach wyczekiwanie na komplementy, waloru nie dodaje ani saczone piwo ani sztuczne usmiechy , ani robienie madrych min patrzacych na zdjecia z ktorych nic nie wynika , ot imprezka ot zdjecia, o co chodzi,? a o to zeby zaistniec, tylko klimatu brak, tak jak i serca, czy to chodzi o szmal , o poklask, tylko czemu mam wrazenie ze to juz gdzies bylo, ze to jakby nie to, i dlaczego teraz Czarrnobyl, czy nie lepiej by pokazac POLSKE w BUDOWIE,to takie optymistyczne haslo PO
~ 8-09-2011 14:07
Ty prosty czlowiek jesteś, na sztuce się nie znasz! Zapytaj panienek w Atrapie to ci powiedzą co to sztuka!
~ 8-09-2011 14:45
do wypowiedzi KOGOŚ z 12.44: to może wybierz się na kabaret, a nie na wystawę fotografii:)))))tylko uważnie śledź informacje żeby Ci nie umknęło, bo potem to dopiero będziesz zły i nieszczęśliwy... oj ludzie ludzie...
~eksfoto 9-09-2011 6:47
Omijam szerokim łukiem, Czarnobyl, to już oklepany temat niemal od 10-leci, widocznie nasi fotoamatorzy i nie tylko mają opóźniony zapłon. Dziś w dobie masowej fotografii, każdy się chce przebić niby na plan pierwszy, wydaje mi się,że imprezka w Jeleniej, to raczej takie prezentowanie się publiczności hobbystów od robienia zdjęć, przy czym kadr zdjęciowy stał się bardzo statyczny w erze zajawek medialno-filmowych. Zdjęcia muszą byc idealnie dobre aby zachęcić widza do poświęcenia czasu na ich oglądanie, wiem,że w Jeleniej niesłychanie rzadko się to zdarza i że JTF samo siebie często nagradza nagrodami, wiem, bo uczestniczyłem w tego typu konkursach o nagrody pieniężne i rzeczowe:)
~redshift 9-09-2011 19:27
Ale skad oczekiwanie, ze JTF powinno postepowac inaczej? Jesli grupa osob zaklada stowarzyszenie, towarzystwo to w sposob naturalny ich dzialana maja charakter wewnetrzny. Co innego gdyby byla to organitacja z jakas misja, finansowana z pieniedzy publicznych.
~ 10-09-2011 14:06
wiadomo ze tylko swoi dostaja nagrody, wszyscy to praktykuja i tv i stacje radiowe wszelkiej masci -co konkurs to wygrana idzie tam gdzie powinna -do swojego, a nie swoi moga pomarzyc i ponosic koszta uczestniczenia
~ilis 14-09-2011 15:07
najłatwiej jest krytykować..a może zamiast prawienia bzdur niektórzy pokażą co mają lepszego do zaoferowania ? Świat jest zły, ludzie są źli, fotoruszenie jest złe a kolega z ( 08-09-2011 12:44 | ~ |) jest najlepszy i najmadrzejszy. Zrób inicjatywę lepszą, pokaż co potrafisz- jesli potrafisz..
~redshift 19-09-2011 8:15
Zamiast snuc sie po tych cuchnacych knajpach mozecie wziasc w konkursie foto organizowanym przez Wikimedia. Do wygrania jest 2000 zl pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki
~Fotototo 20-09-2011 15:28
Do Fotoruszenia. Pani Agnieszko śledzę już Pani poczynania od czterech lat i chylę z całym szacunkiem głowę przed Pani inicjatywą ale należy zważać na treść, którą się umieszcza o ludziach biorących udział w fotoruszeniu bo można zrobić olbrzymią krzywdę pisząc lub nie weryfikując informacji o nich.O ile w pierwszej najlepszej edycji było wiele nowatorstwa i sporo ciekawych osobowości to już w następnych edycjach robionych jakby rozpędem już mniej. Jak olbrzymia siła tkwi w mediach przekonałem się przez wiele lat współpracy z nimi.Ale wiem również ,że dużo jest prawdy w porzekadle "prasa kłamie". Dlatego nie należy robić ze zwykłych pstrykaczy artystów na siłę.Tym bardziej,że wielu tych ludzi mam zaszczyt znać osobiście i orientować się co potrafią.Tak było w zeszłym roku i tak jest w tym
~Fotototo 20-09-2011 15:35
cd.Jak zwykle powtarzam nie każdy kto ma aparat jest fotografikiem i nie każdy kto skończył szkołę w Cieplicach coś więcej kuma. Znam takich co ją skończyli a nie mają pojęcia o podstawach techniki i kompozycji już nie mówiąc o edycji w programach graficznych.Nie każde powieszenie trzech zdjęć po konkursie w "Pcimiu Dolnym" jest wystawą, chociażby zbiorową. Dlatego szanujmy tych młodych i szanujmy tych innych co mają trochę pojęcia o FOTOGRAFII.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group