Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8645
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Fotografie wypromują gminę

Środa, 4 marca 2009, 16:52
Aktualizacja: 23:22
Autor: Ania
W Mysłakowicach powstaje projekt pod tytułem „Mysłakowice jako perła Karkonoszy”. Uczniowie z miejscowego gimnazjum wykonają zdjęcia lokalnych zabytków i przyrody. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach.

- Zebraliśmy już grupę osób, która będzie uczestniczyć w projekcie. Tego typu inicjatywy mają służyć zarówno promocji gminy jak i młodych artystów – mówi Grzegorz Truchanowicz, dyrektor GOK w Mysłakowicach.
Podobną inicjatywę we wsi nad Łomnicą przeprowadzono w ubiegłym roku. Odbywała się pod hasłem „Gmina Mysłakowice w oczach młodego pokolenia”. Zaowocowała ona kilkoma wystawami m. in. w miejscowości Görlitz w Niemczech.

Na realizację tegorocznej edycji, organizatorom , udało się pozyskać fundusze z Urzędu Marszałkowskiego. Nad młodzieżą czuwać będzie Jacek Pawłowski, nauczyciel historii, z zamiłowania fotograf. Mysłakowiczanie nawiązali także współpracę z grupą Nikon Polska. Wiadomo już, że praca uczniów pod okiem mistrzów zaowocuje wystawą w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Będzie można ją obejrzeć we wrześniu w ramach Dni Dziedzictwa Kulturowego. Docelowo ekspozycja ma także trafić do restauracji Dom Tyrolski, ale organizatorom zależy także na tym, żeby została ona wystawiona również w Kowarach i Jeleniej Górze.

– Wystawa w restauracji Dom Tyrolski ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ zatrzymuje się w nim sporo osób, które zmierzają do miasta pod Śnieżką, bo stoi ona przy trasie Jelenia Góra - Karpacz. Jeżeli turyści zwiedzający to miejsce obejrzą także fotografie z zabytkami w Gminie Mysłakowice to z pewnością zechcą je zobaczyć, a może nawet zatrzymać się u nas na dłużej – mówi Grzegorz Truchanowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
499
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group