Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11444
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotografie Ewy Andrzejewskiej i Wojciecha Zawadzkiego

Poniedziałek, 6 października 2014, 8:40
Aktualizacja: 8:43
Autor: Manu
Jelenia Góra: Fotografie Ewy Andrzejewskiej i Wojciecha Zawadzkiego
Fot. Ewa Andrzejewska
W nadchodzącą środę (08.10.) o godz. 16.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) będzie miał miejsce wernisaż dwóch wystaw fotograficznych: Ewy Andrzejewskiej pt. “Fotografia pamiątkowa” oraz Wojciecha Zawadzkiego pt. “Olszewskiego 11”. Obydwie wystawy można będzie zwiedzać do 31 grudnia.

Ewa Andrzejewska mieszka w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (1994) oraz członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od połowy lat 80. XX wieku związana z jeleniogórskim środowiskiem preferującym fotografię czystą. Razem z Wojciechem Zawadzkim współtworzy program galerii fotografii “Korytarz” przy Jeleniogórskim Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30), a od roku 1997 - Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Jest także jednym z organizatorów Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze oraz Wszechnic Fotograficznych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Fotografii w Odense (w Danii), Galerii Le Parvis (we Francji), Muzeum Sztuki Współczesnej w Hünfeld (w Niemczech) oraz licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wojciech Zawadzki studiował geografię na Uniwersytecie Wrocławskim. Fotografuje od 20. roku życia. Działał w grupie 4+ (1980-81), był wykładowcą Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (1991-93). W latach 70. XX wieku duży wpływ wywarł na ukonstytuowanie się nurtu “fotografii elementarnej”, a w latach 80. XX wieku na “fotografii czystej”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, kuratorem Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury i wykładowcą fotografii w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie, Zielonej Górze, kierownik i wykładowca w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze (obecnie dwuletniego studium pod nazwą “Jeleniogórska Szkoła Fotografii”) i Studium Fotografii “Kwadrat” we Wrocławiu. Wykładał także za granicą, m.in. w Danii. Fotografie jego autorstwa znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld (Niemcy), Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group