Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5088
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotograficzna wyprawa dookoła świata

Sobota, 12 lutego 2011, 8:29
Aktualizacja: 9:02
Autor: Coolazooch
JELENIA GÓRA: Fotograficzna wyprawa dookoła świata
Fot. Coolazooch
Niesamowity zestaw zdjęć dokumentalnych przedstawiających fragmenty napotkanej rzeczywistości, które są opowieścią o ludziach i miejscach: takie prace składają się na wystawę prac Emilii Tomkiewicz–Sadownik, która wczoraj została otwarta w Galerii Skene w Teatrze im. Norwida.

Wszystkie prace powstały podczas podróży dookoła świata, w którą wybrała się w 2008 roku razem ze swoim mężem. Podczas 9-miesięcznej wyprawy przebyli z aparatami ponad 70 000 km. Odwiedzili Mongolię, Rosję, Chiny, Hong Kong, Nepal, Indie, Filipiny, Indonezję, Nową Zelandię, Chile, Peru, Boliwię i Ekwador. Historię powstania prac przybliżył oraz licznych gości powitał Janusz Jaremen z Fundacji Magna Silesia, która opiekuje się Galerią Skene.

Autorka prac jest absolwentką Wyższego Studium Fotografii Afa. Od 7 lat pasjonuje się fotografią. W fotografii dokumentalnej interesuje ją twórczość m.in. członków agencji Magnum, w tym mistrza Henriego Cartera-Bressona oraz czeskiego Jindricha Streita. Całą wyprawę Emilia Tomkiewicz-Sadownik opisywała na bieżąco na blogu: www.millagreg.geoblog.pl. Jury konkursu organizowanego przez portal internetowy uznało tę opowieść za najciekawszą relację z wyprawy i przyznało pierwsze miejsce w konkursie „Blog Roku 2008”.

Wystawę będzie można oglądać do 20.03.2011 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group