Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6891
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotograficzna pamiątka z Chin

Piątek, 9 maja 2008, 19:26
Aktualizacja: 19:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Fotograficzna pamiątka z Chin
Fot. TEJO
Fascynujące zdjęcia Edwarda Grzegorza Funkego ilustrujące codzienność Państwa Środka można do 22 czerwca oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Wernisaż ekspozycji odbył się w piątek. Prezentowane znakomite fotografie pozwalają zrealizować przynajmniej cząstkę marzeń tym, którym marzy się podróż do Chin. Każde ze zdjęć jest minireportażem pokazującym historię lub zjawisko charakterystyczne dla chińskiej obyczajowości. Do tego okrasa w postaci zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Wystawa ma charakter objazdowy i podróżuje po wielu miastach Polski. Sam autor wybrał 60 zdjęć. Jak podkreśla Funke, jego obrazy zachowały to, czego już wkrótce nie będzie można zobaczyć: Chiny bez dobrodziejstw cywilizacji, Tybet bez tłumów turystów i zasiedlany przez Chińczyków.

Choć najnowsza propozycja MK ma niewiele wspólnego z regionalizmem (autor pochodzi z Koszalina), warto ją odwiedzić. Rzecz obowiązkowa dla fotografujących i tych, którzy chcą przynajmniej w wyobraźni znaleźć się w sercu Państwa Środka i Tybetu. – Jest szczególnie na czasie w roku olimpiady, która będzie organizowana w Chinach – podkreślają organizatorzy.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group