Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10003
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotografia z komentarzem

Sobota, 1 maja 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Fotografia z komentarzem
Fot. Gabi
W Galerii Klubu Osiedlowego “Orlik” odbył się wernisaż wystawy początkujących fotografików. Swoje prace zaprezentowali uczniowie pierwszej klasy Technikum Fotograficznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Autorzy opatrzyli swoje zdjęcia komentarzem. Były to krótkie komentarze, sentencje, maksymy, hasła. Dzięki temu często zmieniał się kontekst, w którym rozpatrywać można daną fotografię. Sposób przedstawienia przypomina cieszące się bardzo duża popularnością demotywatory.

Młodzież zwraca uwagę na ważne dla nich aspekty otaczającego ich świata. Zauważyć można było świadomość relacji obraz- tekst w kulturze i otaczającej nas codzienności. Wystawę otworzył przedstawiciel MDK Muflon a zarazem jeden z nauczycieli Krzysztof Zwoliński.

Gratulował młodzieży bardzo ciekawych zdjęć i wyraził nadzieję, że nie poprzestaną tylko na tej jednej wystawie. Następnie głos zabrała wychowawczyni klasy pani. Zipser. Po niej pogratulował fotografikom Jan Foremny z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Był zachwycony, że tak dużo dziewcząt fotografuje.

Bardzo podobały mu się niektóre fotografie. Sparafrazował znaną sentencję: „Pokaż mi jakie robisz zdjęcia, a powiem Ci kim jesteś”. Uczulił młodzież, że sztuką są zdjęcia na papierze. Zaproponował aby każdy z uczniów powiedział dlaczego wybrał ten kierunek i jak długo fotografuje.

Autorami prac są: Olga Adamus, Adrian Cichecki, Kamil Chorągwicki, Ewa Czekało, Anita Dynia, Kamila Grzebyk, Aldona Jamro, Aleksandra Konat, Marta Kopacz, Katarzyna Ledwochowska, Dominika Litke, Klaudia Malkiewicz, Filip Wieczorek, Magda Zakrzewska, Filip Zbąszyński.

Jest to bardzo dobra inicjatywa, ponieważ młodzi ludzie mogą pokazać swoje umiejętności i prace na wystawie. Jest to w pewnym sensie nobilitacja. Fotograficy zapraszają wszystkich chętnych do odwiedzenia wystawy do 26 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group