Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7957
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Fotografia dzikiej przyrody 2013” w Muzeum Przyrodniczym

Wtorek, 26 sierpnia 2014, 6:43
Aktualizacja: 17:14
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Fotografia dzikiej przyrody 2013” w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
4 września (w czwartek) o godz. 17.00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się wernisaż objazdowej wystawy kolejnej 49. edycji “Fotografii dzikiej przyrody 2013” z pracami nagrodzonymi w konkursie fotograficznym Wildlife Photographer of the Year 2013, organizowanym przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wystawa czynna będzie do 28 września.

Na wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w tych grupach. Jest ich 100, autorstwa 75 fotografów, z 29 krajów. Tegoroczna edycja obejmowała aż szesnaście kategorii: podwodne światy, portrety zwierząt, dzika przyroda w środowisku miejskim, królestwo roślin czy przyroda w technice monochromatycznej oraz inne.

“Wildlife Photographer of the Year 2013” jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie konkursem, w dziedzinie fotografii przyrodniczej. Przedstawiane prace wybrano spośród prawie 43 tys. zdjęć (niemal wyłącznie cyfrowych), nadesłanych przez ponad 4 tys. fotografów, z 96 krajów (w tym 68 fotografów z Polski). Konkurs odbywa się corocznie od 1965 roku i jest obecnie największym oraz najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem z zakresu fotografii przyrody.

Wśród nagrodzonych zdjęć znajdują się m.in. dwie fotografie z Polski: “Oko rapuchy” Łukasza Bożyckiego z Warszawy, który otrzymał wyróżnienie w kategorii portrety zwierząt, oraz “Ostatni blask światła” Mateusza Piesiaka z Wrocławia - nagrodzony w kategorii wiekowej 15–17 lat.

Wystawa zagości po raz kolejny także m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Bytomiu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Ogólnopolskim sponsorem wystawy jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie, a organizatorem tournée wystawy po Polsce - Agencja Zegart.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group