Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6100
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotografia aktu w Galerii SKENE

Środa, 26 października 2016, 12:29
Aktualizacja: 18:29
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Fotografia aktu w Galerii SKENE
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (25.10) w jeleniogórskiej Galerii SKENE, mieszczącej się w Teatrze Norwida, odbył się wernisaż poplenerowej wystawy fotografii – AKT. Swoje prace zaprezentowało ośmiu fotografików z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Jaworzna, Koszalina, Łodzi oraz Wrocławia. Prace wykonane zostały podczas pleneru w „Siedlisku Arte” w Dziwiszowie. Wystawę można oglądać do końca listopada.

- To, co wyróżnia fotografię aktu to jej tworzenie. Trzeba ją najpierw „wymyślić” – mówi Janusz Jeremen, współorganizator wystawy i jeden z autorów prezentowanych na niej prac. - Mówię o wyborze scenerii, modelki lub modela, a jeśli do tego dodamy rekwizyt, to zdjęcie nabiera wtedy dodatkowych treści. Nawiązuje się rodzaj kontaktu pomiędzy widzem, a tym co jest na zdjęciu – dodaje.

Kolejnym z fotografów, który zaprezentował swoje fotografie jest Norbert Wawrzyniak. –To, co pokazuję na wystawie to tylko część moich prac z pleneru w Dziwiszowie. Dla mnie akt to jest pokazanie formy, światłocieni. Nie chodzi i o dosłowne pokazanie kobiecości. Do każdego zdjęcia jestem przygotowany. Zawsze pokazuję szkice modelce. Chcę, aby moje prace były trochę niedopowiedziane – stwierdził Norbert Wawrzyniak.

Swoje prace zaprezentował również Zygmunt Trylański - najbardziej doświadczony fotograf aktu w gronie wystawców. Poproszony o udzielenie wskazówek dla fotografów powiedział: - Po pierwsze nie widzieć w modelce kobiety. Jeśli jest inaczej, wtedy raczej nie myśli się o zdjęciach. Fotograf, który poważnie zajmuje się tworzeniem aktu, musi myśleć innymi kategoriami. Musi myśleć o bryle, o świetle, jak układa się na ciele. Wielu fotografów gubi się, uważając zdjęcia glamoure za fotografię aktu. W akcie potrzebne jest wyraźne poczucie estetyki - zakończył Zygmunt Trylański.

Autorzy prac: Dariusz Goetze, Janusz Jaremen, Marek Kamforowski, Robert Knaź, Bogusław Nabożny, Marcin Pepliński, Zygmunt Trylański i Norbert Wawrzyniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group