Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12447
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Forum wielu możliwości

Czwartek, 25 października 2018, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2018, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Forum wielu możliwości
Fot. Tomek Raczyński
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała wczoraj (24.10) w Szklarskiej Porębie 25. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm. Do Hotelu Blue Mountain zjechała rekordowa liczba przedstawicieli 162 firm z Polski, Czech i Niemiec. Organizatorzy zapowiadają, że z uwagi na duże zainteresowanie, od przyszłego roku będą dwie edycje.

Formuła Forum polega na połączeniu wykładów, paneli dyskusyjnych i giełdy kooperacji (B2B).

Do udziału w wykładach i panelach dyskusyjnych zapraszani są eksperci, których wiedza i praktyka pomaga przedsiębiorcom lepiej odnajdywać się w meandrach współczesnego biznesu. Tematem przewodnim tegorocznego Forum była „Kultura innowacyjna – drogą do sukcesu na rynkach zagranicznych”. Stąd też obecność zaproszonych ekspertów - od budowania marki w biznesie - Joanny Janowicz oraz Mateusza Biernackiego z „Rekinów Sukcesu” - od skutecznych metod e-marketingu.

Z kolei Giełda Kooperacji (B2B) to indywidualne spotkania z przedstawicielami wybranych wcześniej firm. W tym roku w ciągu niespełna trzech godzin odbyło się blisko 400 spotkań B2B. Nie było barier językowych, ponieważ tu również dostępni byli tłumacze.

Widać jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Przedsiębiorstwa, które działają na pograniczu, potrzebują przedsiębiorców z drugiej strony granicy, żeby kooperować. Tego typu forum pozwala na zagłębianie się i współpracę tych firm - powiedział Hans Jorg Neumann, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. - Sam fakt, że Niemcy dla Polski i Czech są pierwszym partnerem handlowym świadczy o tym, że te stosunki współpracy międzynarodowej są bardzo ważne - dodał konsul.
25 edycji Forum to ponad 7 tysięcy rozmów kooperacyjnych. Z roku na rok rośnie liczba uczestników i cieszy coraz większe zainteresowanie ze strony niemieckiej i czeskiej, bo do niedawna były to głównie polskie firmy - powiedział Piotr Miedziński, prezes K.A.R.R. - Sygnały z rynku są takie, że formuła B2B i to, że przed forum przedsiębiorcy wiedzą jakie firmy,z jakich branż się pojawią - skracają proces poznawania. Przedsiębiorcy poprzez krótkie spotkania są w stanie zacząć konkretne rozmowy o współpracy. Przykładów jest wiele, jednym z naszych ambasadorów jest Zbigniew Ładzińśki, który kilkanaście lat temu poznał się z niemiecką firmą i do dzisiaj współpracują, produkują wyposażenie do samochodów pożarniczych. Ciągle dołączają nowi przedsiębiorcy - dodał organizator Forum.

Projekt „Wsparcie transgranicznej i wspierającej innowację współpracy na polsko - saksońskim pograniczu” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
979
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group