Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 12111
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Forum biznesu pogranicza

Piątek, 5 listopada 2021, 6:03
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Forum biznesu pogranicza
Fot. WAC
Pod hasłem "Wspólne odkrywanie nowych trendów w gospodarce energetycznej" w Szklarskiej Porębie odbyło się wczoraj (4.11) 28. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm. Organizatorem spotkania była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Forum to największa giełda kooperacji w Polsce, która umożliwia mikro, małym i średnim firmom zaprezentowanie oferty, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych z firmami niemieckimi i czeskimi. W imprezie brało udział kilkaset firm z różnych branż głównie: metalowej, przemysłu ciężkiego, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz usługowych W tym roku po raz pierwszy poza przedsiębiorcami z Polski, Czech, Niemiec w Forum uczestniczyły firmy z Białorusi.

Tegoroczne Forum jest doskonałą platformą do zaprezentowania swojej oferty oraz wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a ich partnerami z Czech oraz Niemiec – mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. - Taka współpraca, otwartość na pozostałe strony a także zrozumienie wzajemnych uwarunkowań pozwolą na osiągnięcie nowej jakości relacji trójstronnych. Ogromna w tym zasługa Forum, którego kolejna edycja pokazuje jak ważne jest rozwijanie współpracy pomiędzy naszymi regionami.

Program Forum był podzielony na dwie części. W pierwszej - panelowej dyskutowano głównie o transformacji energetycznej. Sporo czasu poświęcono rozwojowi elektromobilności oraz znaczeniu wodoru dla redukcji emisji i zrównoważonego rozwoju. Druga część spotkania była czasem na bezpośrednie kontakty biznesowe między przedsiębiorcami.

Forum jest okazją do wymiany doświadczeń, do nawiązania kontaktów i do poznania sąsiednich krajów i regionów – mówi prezes KARR Hubert Papaj. - Podczas giełdy „be to be” przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali się na dzisiejszą konferencję będą mogli spotkać się i porozmawiać z kilkunastoma partnerami biznesowymi. Liczymy, że wzorem lat poprzednich zaowocuje to szerokimi kontaktami gospodarczymi, umowami i kontraktami oraz rozwojem firm. Giełda ma formę szybkich, trwających po 15 minut spotkań, podczas których partnerzy powinni wymienić kontakty, powiedzieć czego oczekują, co oferują. To sobie cenią przedsiębiorcy bo dla nich liczy się czas.

Wśród gości Forum nie zabrakło senatora RP Krzysztofa Mroza.

Jako subregion jeleniogórski sąsiadujemy z Niemcami i Czechami więc każda forma współpracy także biznesu jest sprawą pożądaną – mówi senator K. Mróz. - To wzmacnia kontakty międzyludzkie, relacje, daje możliwość pozyskania klientów. Takie spotkania są bardzo pożyteczne, bo mogą otworzyć naszym firmom nowe rynki i pomóc pozyskać nowych partnerów biznesowych.

Twoja reakcja na artykuł?

8
38%
Cieszy
9
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
1081
Tak
88%
Nie
8%
To zależy od pogody
5%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % drogi S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Alicja w Krainie Czarów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group