Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8561
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Fortepianowe brzmienie w Staniszowie

Środa, 11 kwietnia 2012, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Fortepianowe brzmienie w Staniszowie
Fot. .....
Recital fortepianowy w wykonaniu Eleny Nogaevej odbędzie się 28 kwetnia o godz. 18:00 w Pałacu Staniszów, w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie. Cena biletu wynosi 20 zł.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć Roberta Schumanna – „Sceny dziecięce“ op. 15, Fryderyka Chopina - 4 Mazurki: fis-moll op.6 nr 1, cis-moll op.6 nr 2, a-moll op.7 nr 2, B-Dur op.7 nr 1, Nokturn f-moll op.55 Nr.1, Scherzo Nr.1 h-moll op.20.

Elena Nogaeva jest absolwentką Moskiewskiego Konserwatorium Państwowego imienia Piotra Iljicza Czajkowskiego. Współpracowała z wieloma zespołami muzyki kameralnej koncertując w największych salach koncertowych Europy – od Wiener Konzerthaus, Wiedeńskiej Sali Koncertowej poprzez Festspielhaus w Bregenz w Austrii i Filharmonię Berlińską aż do Concertgebouw w Amsterdamie w Holandii. Od 1992 r. mieszka w Oldenburg w Niemczech, gdzie odbywa się zainicjowany przez nią Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Oldenburger Promenade”.

Dzięki swoim pomysłom oraz kontaktom z muzykami na świecie sprawiła, że zarówno ten festiwal jak i inne koncerty przyciągają słuchaczy z całego regionu. Elena Nogaeva poświęciła ostatnie 20 lat pracy na koncerty w Niemczech, Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Korei i Japonii. Prowadzi również własną agencję artystyczną „das Konzert Management Nogaeva”. Istotną rolę dla pianistki odgrywa wspieranie młodzieży. W 2001 roku wypromowała Międzynarodowy Konkurs dla Młodzieży, który pomaga młodym talentom i daje im szansę muzycznego rozwoju.

Pomimo tak różnorodnej działalności Elena Nogaeva znalazła czas na moderację koncertów muzyki klasycznej oraz audycji „Klassik Radio“ rozgłośni radiowej „Offener Kanal Oldenburg“ (2000-2002).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
141
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group