Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9623
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nottingham: Forma idzie w górę

Czwartek, 21 kwietnia 2022, 19:54
Aktualizacja: 19:54
Autor: MDvR
Nottingham: Forma idzie w górę
Fot. użyczone
Nasi kajakarze freestyle'owi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki (Karkonoski Klub Kajakowy Jelenia Góra) wrzucili już przysłowiowy piąty bieg w przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu. Na przełomie czerwca i lipca nasi najbardziej utytułowani zawodnicy staną do walki o medale i tytuły podczas mistrzostw świata we freestyle'u kajakowym, które odbędą się w brytyjskim, Narodowym Centrum Sportów Wodnych w Nottingham.
Zrealizowane na przełomie marca i kwietnia zgrupowanie było już drugą tegoroczną akcją szkoleniową w miejscu rozgrywania mistrzostw świata. Na czym tym razem koncentrowali się nasi zdobywcy Pucharu Świata? Przede wszystkim przejazdy złożone z kilku dużych figur. Poprzednio bardziej skupialiśmy się na dobrym zapoznaniu z falą Twin Waves i rozpracowaniu jakie ewolucje można tutaj robić. Mówiąc prościej, to próbowaliśmy wszystkich figur na różne sposoby, no a teraz już zaczęliśmy się przymierzać pod konkretne plany przejazdów. Oczywiście to jeszcze nie czas, aby szlifować jeden wariant, bo ciągle jeszcze pracujemy nad kilkoma dużymi figurami, ale mamy już oboje ogólny zarys tego, co chcielibyśmy pokazać podczas mistrzostw. Dopracowanie szczegółów będzie naszym zadaniem na kolejne zgrupowanie w tym miejscu - mówi Tomasz Czaplicki.
Poza treningami w Twin Waves nasi kajakarze Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki korzystali też z innych opcji treningu. - Tor kajakowy w Nottingham daje dużo możliwości treningowych. Poza wymagającym odwojem mistrzostw świata, jest też parę innych playspotów. Na samym początku toru słynny Inlate Gate, który daję możliwości w prostszych warunkach przećwiczyć lub powtórzyć na spokojnie technikę wykonywanie figur lub dopracowanie ich. Na przykład wyskakiwanie wyżej w powietrze przy saltach, czy szybkie wykonywanie figur jedna po drugiej. Uwielbiam tam dokańczać swoją rozgrzewkę przed zasadniczym treningiem w Twin Waves - dodaje Zofia Tuła.

Kolejnym przystankiem w drodze do mistrzostw globu będą treningi w Plattlingu, Grazu lub we francuskim Millau. Następnie nasi kajakarze powrócą do Nottingham. Podobnie, jak w poprzednich sezonach oficjalnym partnerem Zofii Tuły i Tomasza Czaplickiego w drodze do mistrzostw świata jest Miasto Jelenia Góra, które przedłużyło współpracę z naszymi kajakarzami. Trzymamy kciuki za dobre przygotowania Zosi i Tomka.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
376
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group