Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8679
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fontanna przy ul. Wolności. Zniknie do końca maja

Czwartek, 28 kwietnia 2011, 7:16
Aktualizacja: Sobota, 30 kwietnia 2011, 14:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Fontanna przy ul. Wolności. Zniknie do końca maja
Fot. Angela
Miasto ogłosiło przetarg na wyburzenie nieczynnej od ponad dwóch lat fontanny. W jej miejsce powstanie nowy wodotrysk, a cały placyk zyska nowe oblicze. Na budowę i zagospodarowanie terenu wokół zarezerwowano w budżecie miasta 700 tys. zł.

Jedynym kryterium, które zadecyduje o tym, który z przedsiębiorców dokona rozbiórki fontanny, będzie cena. Przedsiębiorcy mogą składać oferty do 9 maja, a na rozbiórkę fontanny zwycięzca przetargu będzie miał czas do końca przyszłego miesiąca.

Po tych pracach miasto przystąpi do przebudowy fontanny i zagospodarowania terenu wokół na całkowitej powierzchni 1200 m. Przetarg na przebudowę fontanny, stworzenie ścieżek, zieleni, postawienie ławek zostanie ogłoszony w połowie maja, a nowa fontanna zostanie uruchomiona do końca wakacji. Po przebudowie woda ma tryskać z poziomu chodnika, a wodotrysk wyglądem będzie przypominać obiekt karmiący oczy przechodniów we Wrocławiu nieopodal galerii.

Na temat wyburzenia i przebudowy fontanny przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Wolności żywe dyskusje toczyły się przez długie miesiące. W obronie obiektu stanęła m.in. grupa jeleniogórskiej młodzieży. Decyzja o przebudowie fontanny i zabezpieczeniu na ten cel pieniędzy zapadła podczas ostatniej sesji rady miejskiej, podczas której – na porządek na skwerze i nową fontannę – 700 tys. zł przesunięto z wydatków na Miejski Zakład Komunikacyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group