Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6729
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Folwark w Łomnicy w wiosennym powiewie

Niedziela, 25 marca 2012, 8:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 marca 2012, 7:34
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Folwark w Łomnicy w wiosennym powiewie
Fot. Agrafka
Na terenie Folwarku przy Pałacu Łomnica w weekend trwa tradycyjny Kiermasz Wiosenny. Nabyć można symboliczne ozdoby wielkanocne, a także wiele wiktuałów, trunków i napitków.

Wiosenny Kiermasz organizowany tradycyjnie od lat przy Pałacu Łomnica przyciąga coraz więcej znakomitych rzemieślników, regionalnych artystów i sprzedawców naturalnych, zdrowych wyrobów. Powodzeniem cieszył się podpłomyk cysterski, wypiekany według starej receptury cystersów z gruboziarnistej mąki żytniej na zakwasie piwnym.

Na stoiskach zauważyliśmy oryginalne wielkanocne jaja. - Nazywają się karczochy. Do zdobień wykorzystuję barwne wstążki, koraliki, cekiny, szpilki. Wiele wzorów jest mojego pomysłu. Maluję również witraże i szydełkuję – powiedziała nam Bożena Posadowska z Piechowic.

Były też świąteczne wyroby, autorstwa dzieci z Karpnik. Wykonały one palmy wielkanocne z bibuły i bukszpanu, barwne jajeczka, stroiki i kartki świąteczne. - Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć na organizację Dnia Dziecka w naszej miejscowości. Już drugi raz bierzemy udział w jarmarku i bardzo nam się tu podoba. Poprzez sprzedaż dzieci widzą, że ich prace podobają się innym i są doceniane, co sprawia im wiele radości – mówiła Renata Wysoczańska, pracowniczka Gminnego Ośrodka Kultury w Karpnikach.

Atmosferę umilał muzyk grający na saksofonie. Nie zabrakło koni i owiec, jak przystało na prawdziwy folwark. Jarmark będzie otwarty dziś w godz. 10 – 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group