Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5775
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Focus Park – poślizg (nie)kontrolowany

Wtorek, 4 listopada 2008, 8:02
Aktualizacja: Środa, 5 listopada 2008, 8:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Focus Park – poślizg (nie)kontrolowany
Fot. TEJO
Prace nad budową galerii handlowej przy ulicy Kilińskiego miały się rozpocząć z końcem września. Tymczasem póki co nie wbito nawet pierwszego symbolicznego szpadla, a po budowlańcach nie ma ani śladu. Mieszkańcy z niepokojem spoglądają na pusty plac i pytają czy budowa galerii kolejny raz nie pozostanie wirtualnym planem.

Kiedy wojewoda dolnośląski odrzucił protest Roberta Prystroma, lidera Wspólnego Miasta, który sprzeciwił się jej budowie, zapowiedziano, że już nic nie stanie na przeszkodzie powstaniu obiektu. Jednak nikt na placu po byłym targowisku miejskim się nie pojawił.

– Dziewięć lat to miejsce stało puste i niszczało. Nic nie wskazuje na to, że to się zmieni – mówi Daniel Bratanek, jeleniogórzanin. Otwarcie galerii planowano na drugą połowę 2009 roku, tymczasem jest już koniec roku a na tym miejscu nie zrobiono jeszcze nic.

Zastępca prezydenta miasta Jerzy Łużniak uspokaja jednak, że choć widocznych efektów budowy galerii jeszcze nie ma, inwestor przygotowuje pod nią grunt. Fizycznie budowa ma ruszyć natomiast z początkiem roku 2009.
– Obecnie w urzędzie miasta przygotowywane są pozwolenia na wycinkę drzew na tym placu i lokalizację drogi – mówi Jerzy Łużniak. – Wcześniej kompletowane są pozostałe dokumenty. Rozmawiałem niedawno z inwestorem i przekazywano mi, że w tym roku zajmą się stroną formalną, a od następnego roku ruszą już pełną parą z budową.

– Czy zdołają jednak wybudować galerię w ciągu kilku miesięcy? Jeleniogórzanie nie sądzą, aby tak się stało. Być może przyszłość ich zaskoczy pozytywnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group