Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6227
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Focus Mall – nie będzie wykopalisk

Piątek, 30 stycznia 2009, 9:30
Aktualizacja: 9:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Focus Mall – nie będzie wykopalisk
Fot. TEJO
Teren, na którym już wkrótce zacznie się budowa najnowocześniejszej galerii handlowej w Jeleniej Górze, nie będzie rozkopany przez archeologów.

Takie przypuszczenie pojawiło się ostatnio przy okazji pierwszych robót gruntowych przeprowadzonych w miejscu przyszłej galerii. – Archeolodzy spowolnią prace i znów powstanie placówki oddali się w nieskończoność – sugerował jeden z internautów.

Ale wykopalisk na terenie dawnego targowiska „Kiliński” nie będzie. Powód: grunty te nigdy nie były zabudowane. Jak dowiedzieliśmy się w wydziale architektury urzędu miejskiego, prace budowlane zostaną objęte jedynie nadzorem archeologicznym. W przypadku, kiedy robotnicy – kopiąc fundamenty – natrafią na ciekawe znalezisko, archeolodzy będą mogli dokładniej zbadać ten teren.

Trudno jednak przypuszczać, aby tak było. Teren ten w zasadzie od początku rozbudowy miasta w tym kierunku, zawsze zionął pustką, o czym świadczą zachowane najwcześniejsze zdjęcia i brak jakiejkolwiek dokumentacji o znajdujących się tu obiektach.

Budowa Mall Parku, inwestycji spółki Parkdridge ma potrwać 18 miesięcy. Będzie to najnowocześniejsza galeria handlowa Jeleniej Góry z siecią sklepów, kawiarni i restauracji, sześciosalowym kinem oraz parkingiem podziemnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group